dnes
Sobota - obcasny-dest
10°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Vysvědčení zapíjí alkoholem řada žáků, chystá se na ně speciální akce ve třinácti městech
Mladý pane, tak kolik jste toho vypil? Ilustrační foto: archiv MP Praha

Vysvědčení zapíjí alkoholem řada žáků, chystá se na ně speciální akce ve třinácti městech

V konzumaci alkoholu (nejen) nezletilých zaujímá Česko jedno z předních míst v Evropě. První zkušenost s opilostí má u nás v 11 letech každé desáté dítě, ve věku 13 let je to již 50 procent z nich. Poslední školní den bývá ve znamení smutné tradice – počet nezletilých opilých ještě vzrůstá. 

Pražští strážníci připravují zvýšené kontroly a vyzvali ke spolupráci i kolegy z dalších měst. Zatím se k výzvě připojilo dalších 13 městských policií statutárních měst.

Alkohol, stejně jako jiné drogy, je podle odborníků pro mladý vyvíjející se organismus nebezpečný nejen ve stádiu akutní intoxikace, ale vážná rizika vyplývají i z dlouhodobých následků.

Poslední den školního roku se letos hlídky strážníků zaměří na zvýšenou kontrolu požívání a podávání alkoholu dětem a mladistvým. Středem jejich pozornosti nebudou jen zábavní kluby, bary a restaurace, ale také parky v okolí škol a další odpočinkové oblasti, kde se nezletilí po vyučování scházejí, mnohdy s lahví alkoholu v ruce.

Školní rok vrcholí rozdáním vysvědčení a následná oslava potom často převozem opilého mladistvého do nemocnice.

Do společné akce se zapojí městské policie Brno, České Budějovice, Havířov, Hradec Králové, Kladno, Most, Mladá Boleslav, Ostrava, Plzeň, Praha, Přerov, Teplice, Ústí nad Labem, Zlín.


Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další články
Nahoru