dnes
Sobota - oblacno
30°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
25°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
28°C
Vysvědčení zapíjí alkoholem řada žáků, chystá se na ně speciální akce ve třinácti městech
Mladý pane, tak kolik jste toho vypil? Ilustrační foto: archiv MP Praha

Vysvědčení zapíjí alkoholem řada žáků, chystá se na ně speciální akce ve třinácti městech

V konzumaci alkoholu (nejen) nezletilých zaujímá Česko jedno z předních míst v Evropě. První zkušenost s opilostí má u nás v 11 letech každé desáté dítě, ve věku 13 let je to již 50 procent z nich. Poslední školní den bývá ve znamení smutné tradice – počet nezletilých opilých ještě vzrůstá. 

Pražští strážníci připravují zvýšené kontroly a vyzvali ke spolupráci i kolegy z dalších měst. Zatím se k výzvě připojilo dalších 13 městských policií statutárních měst.

Alkohol, stejně jako jiné drogy, je podle odborníků pro mladý vyvíjející se organismus nebezpečný nejen ve stádiu akutní intoxikace, ale vážná rizika vyplývají i z dlouhodobých následků.

Poslední den školního roku se letos hlídky strážníků zaměří na zvýšenou kontrolu požívání a podávání alkoholu dětem a mladistvým. Středem jejich pozornosti nebudou jen zábavní kluby, bary a restaurace, ale také parky v okolí škol a další odpočinkové oblasti, kde se nezletilí po vyučování scházejí, mnohdy s lahví alkoholu v ruce.

Školní rok vrcholí rozdáním vysvědčení a následná oslava potom často převozem opilého mladistvého do nemocnice.

Do společné akce se zapojí městské policie Brno, České Budějovice, Havířov, Hradec Králové, Kladno, Most, Mladá Boleslav, Ostrava, Plzeň, Praha, Přerov, Teplice, Ústí nad Labem, Zlín.


Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru