dnes
Úterý - skorojasno
24°C
zítra
Středa - zatazeno
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
24°C
Výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí bude kvůli rekonstrukci uzavřen devět měsíců
Sovětské eskalátory ve stanici Anděl budou vyměněny za modernější schody. Foto: archiv

Výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí bude kvůli rekonstrukci uzavřen devět měsíců

Cestující pražským metrem letos od listopadu do července příštího roku nevystoupí ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí. Dopravní podnik (DPP) ve stanici zmodernizuje vestibul, podchod a vymění eskalátory. Náklady jsou odhadnuty na téměř čtvrt miliardy korun. V letech 2017 až 2018 byl již opraven vestibul stanice a vyměněny eskalátory směrem ke křižovatce u Anděla.

V těchto dnech podepsal DPP smlouvu s konsorciem firem Hochtief a Syner. Stavební práce na opravě vestibulu se rozeběhnou letos na podzim poté, co bude dokončena rekonstrukce tramvajové trati v Nádražní ulici, která začne příští týden a skončí na konci října.

V rámci modernizace vestibulu budou zrekonstruován výstupy do uliční úrovně, vyměněny původní podhledy, osvětlení či eskalátory za nové. Cesta mezi nástupištěm a vestibulem se prodlouží o pár desítek vteřin, protože staré, ale rychlejší sovětské eskalátory Petrohrad budou vyměněny za pomalejší schody značky Thyssen, jejichž provoz je však ekonomičtější.

Revitalizace bude probíhat devět měsíců. Předpokládané stavební náklady na tuto investiční akci jsou zhruba 249 milionů korun.

„Předpokládáme, že revitalizace vestibulu stanice metra Anděl – Na Knížecí začne letos od listopadu, pokud se nám podaří významně zkrátit práce v Nádražní ulici, zahájíme i opravu vestibulu v dřívějším termínu,“ řekl generální ředitel DPP Petr Witowski.

„Do modernizace dopravní infrastruktury v této oblasti Prahy 5 letos směřuje podstatná část našich investic na rekonstrukce, ostatně tato dlouho přehlížená oblast Prahy si to zasloužila,“ dodal.

V eskalátorovém tunelu DPP odstraní původní nosné konstrukce či vnitřní schodiště, vybetonuje nové včetně podpěr pro pohyblivé schody a opraví boční schodiště. Dále zde demontuje obklady, provede sanaci průsaků, poškozené zonty či prvky, které nejsou z nerezu nahradí za nerezové. Smaltované obkladové plechy budou zrepasovány a poškozené vyměněny za nové.

Opravou a vyčištěním projdou také kamenné obklady či dlažby vestibulu. Vestibul dostane rovněž nové nerezové obklady, protipožární dveře a u výstupů také nové odvodňovací žlábky. Opravy se dočkají i některé přístřešky výstupů – dostanou nové nátěry a střešní krytinu, poškozená skla nahradí nová a do bočních stěn přibydou nová svítidla.

Výstup Na Knížecí ze stanice metra Anděl bude po celou dobu modernizace vestibulu uzavřen. Cestujícím bude sloužit výstup na opačné straně stanice Anděl, do Nádražní respektive Plzeňské ulice.


Začala rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Na Veselí a Soudní

Včera v 10:11

Pražský dopravní podnik (DPP) se v sobotu 19. září pustil do rekonstrukce další tramvajové trati v Praze, která je v havarijním stavu, konkrétně v ulicích Na Veselí a Soudní. Z tohoto důvodu bude do 27. listopadu obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pražského povstání – Vozovna...

Dopravní opatření v souvislosti s akcí 400 let od bitvy na Bílé hoře

18. září 2020 v 08:23

V pátek 18. září v čase od cca 18:45 do 20:15 hodin se v rámci akce 400 let od bitvy na Bílé hoře uskuteční v Praze 6 slavnostní průvod historických vojsk od Písecké brány do parku Maxe van der Stoela. 

Oprava mostu Ve Žlíbku – Počernická

14. září 2020 ve 13:00

Od úterý 22. září začne Technické správa komunikací s opravou mostu X 526 Ve Žlíbku – Počernická, MČ Praha 20 – Horní Počernice. Jedná se o most přes D10, Novopackou.  

Začne oprava ulice K Zeleným domkům

13. září 2020 v 05:24

V pondělí 14. září začnou opravy ulice K Zeleným domkům v Praze v úseku mezi Vídeňskou ulicí a ulicí K Libuši. 

Stavba nového mostu uzavře Strakonickou

13. září 2020 v 05:08

Od soboty 19. září od 19 hodin do neděle 20. září přibližně do 13 hodin bude uzavřena Strakonická ulice v obou směrech mezi mimoúrovňovou křižovatkou 2 (MÚK 2 Lipence) a mimoúrovňovou křižovatkou 5 (MÚK 5 Lipence, Zbraslav – Baně).

Tunel Mrázovka bude o víkendu v noci uzavřen

10. září 2020 v 07:15

Od soboty 12. září od 23 hodin do neděle 13. září do 5 hodin bude tunel Mrázovka uzavřen.

Další články
Nahoru