dnes
Pátek - oblacno
4°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
4°C
pozítří
Neděle - oblacno
3°C
Výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí bude kvůli rekonstrukci uzavřen devět měsíců
Sovětské eskalátory ve stanici Anděl budou vyměněny za modernější schody. Foto: archiv

Výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí bude kvůli rekonstrukci uzavřen devět měsíců

Cestující pražským metrem letos od listopadu do července příštího roku nevystoupí ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí. Dopravní podnik (DPP) ve stanici zmodernizuje vestibul, podchod a vymění eskalátory. Náklady jsou odhadnuty na téměř čtvrt miliardy korun. V letech 2017 až 2018 byl již opraven vestibul stanice a vyměněny eskalátory směrem ke křižovatce u Anděla.

V těchto dnech podepsal DPP smlouvu s konsorciem firem Hochtief a Syner. Stavební práce na opravě vestibulu se rozeběhnou letos na podzim poté, co bude dokončena rekonstrukce tramvajové trati v Nádražní ulici, která začne příští týden a skončí na konci října.

V rámci modernizace vestibulu budou zrekonstruován výstupy do uliční úrovně, vyměněny původní podhledy, osvětlení či eskalátory za nové. Cesta mezi nástupištěm a vestibulem se prodlouží o pár desítek vteřin, protože staré, ale rychlejší sovětské eskalátory Petrohrad budou vyměněny za pomalejší schody značky Thyssen, jejichž provoz je však ekonomičtější.

Revitalizace bude probíhat devět měsíců. Předpokládané stavební náklady na tuto investiční akci jsou zhruba 249 milionů korun.

„Předpokládáme, že revitalizace vestibulu stanice metra Anděl – Na Knížecí začne letos od listopadu, pokud se nám podaří významně zkrátit práce v Nádražní ulici, zahájíme i opravu vestibulu v dřívějším termínu,“ řekl generální ředitel DPP Petr Witowski.

„Do modernizace dopravní infrastruktury v této oblasti Prahy 5 letos směřuje podstatná část našich investic na rekonstrukce, ostatně tato dlouho přehlížená oblast Prahy si to zasloužila,“ dodal.

V eskalátorovém tunelu DPP odstraní původní nosné konstrukce či vnitřní schodiště, vybetonuje nové včetně podpěr pro pohyblivé schody a opraví boční schodiště. Dále zde demontuje obklady, provede sanaci průsaků, poškozené zonty či prvky, které nejsou z nerezu nahradí za nerezové. Smaltované obkladové plechy budou zrepasovány a poškozené vyměněny za nové.

Opravou a vyčištěním projdou také kamenné obklady či dlažby vestibulu. Vestibul dostane rovněž nové nerezové obklady, protipožární dveře a u výstupů také nové odvodňovací žlábky. Opravy se dočkají i některé přístřešky výstupů – dostanou nové nátěry a střešní krytinu, poškozená skla nahradí nová a do bočních stěn přibydou nová svítidla.

Výstup Na Knížecí ze stanice metra Anděl bude po celou dobu modernizace vestibulu uzavřen. Cestujícím bude sloužit výstup na opačné straně stanice Anděl, do Nádražní respektive Plzeňské ulice.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

25. listopadu 2020 v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Zlíchovský tunel bude o víkendu uzavřen

20. listopadu 2020 v 07:59

Z důvodu revize trafostanice a vypnutí napájení tunelu bude Zlíchovský tunel od soboty 21.listopadu od 23 hodin neděle 22. listopadu do 2:30 uzavřen hodin.

Další články
Nahoru