Dnes Středa - prehanky-dest 18°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 12. 5. 2021
Svátek má Pankrác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí bude kvůli rekonstrukci uzavřen devět měsíců
Sovětské eskalátory ve stanici Anděl budou vyměněny za modernější schody. Foto: archiv

Výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí bude kvůli rekonstrukci uzavřen devět měsíců

Cestující pražským metrem letos od listopadu do července příštího roku nevystoupí ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí. Dopravní podnik (DPP) ve stanici zmodernizuje vestibul, podchod a vymění eskalátory. Náklady jsou odhadnuty na téměř čtvrt miliardy korun. V letech 2017 až 2018 byl již opraven vestibul stanice a vyměněny eskalátory směrem ke křižovatce u Anděla.

V těchto dnech podepsal DPP smlouvu s konsorciem firem Hochtief a Syner. Stavební práce na opravě vestibulu se rozeběhnou letos na podzim poté, co bude dokončena rekonstrukce tramvajové trati v Nádražní ulici, která začne příští týden a skončí na konci října.

V rámci modernizace vestibulu budou zrekonstruován výstupy do uliční úrovně, vyměněny původní podhledy, osvětlení či eskalátory za nové. Cesta mezi nástupištěm a vestibulem se prodlouží o pár desítek vteřin, protože staré, ale rychlejší sovětské eskalátory Petrohrad budou vyměněny za pomalejší schody značky Thyssen, jejichž provoz je však ekonomičtější.

Revitalizace bude probíhat devět měsíců. Předpokládané stavební náklady na tuto investiční akci jsou zhruba 249 milionů korun.

„Předpokládáme, že revitalizace vestibulu stanice metra Anděl – Na Knížecí začne letos od listopadu, pokud se nám podaří významně zkrátit práce v Nádražní ulici, zahájíme i opravu vestibulu v dřívějším termínu,“ řekl generální ředitel DPP Petr Witowski.

„Do modernizace dopravní infrastruktury v této oblasti Prahy 5 letos směřuje podstatná část našich investic na rekonstrukce, ostatně tato dlouho přehlížená oblast Prahy si to zasloužila,“ dodal.

V eskalátorovém tunelu DPP odstraní původní nosné konstrukce či vnitřní schodiště, vybetonuje nové včetně podpěr pro pohyblivé schody a opraví boční schodiště. Dále zde demontuje obklady, provede sanaci průsaků, poškozené zonty či prvky, které nejsou z nerezu nahradí za nerezové. Smaltované obkladové plechy budou zrepasovány a poškozené vyměněny za nové.

Opravou a vyčištěním projdou také kamenné obklady či dlažby vestibulu. Vestibul dostane rovněž nové nerezové obklady, protipožární dveře a u výstupů také nové odvodňovací žlábky. Opravy se dočkají i některé přístřešky výstupů – dostanou nové nátěry a střešní krytinu, poškozená skla nahradí nová a do bočních stěn přibydou nová svítidla.

Výstup Na Knížecí ze stanice metra Anděl bude po celou dobu modernizace vestibulu uzavřen. Cestujícím bude sloužit výstup na opačné straně stanice Anděl, do Nádražní respektive Plzeňské ulice.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

Včera v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Další články
Nahoru