dnes
Úterý - oblacno
11°C
zítra
Středa - oblacno
14°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
Výstup pasáží z vestibulu metra přímo do Dejvické ulice požaduje radnice Prahy 6
Ve vyústění ulice Dejvická do Vítězného náměstí stojí Šesťák. Foto: Facebook

Výstup pasáží z vestibulu metra přímo do Dejvické ulice požaduje radnice Prahy 6

Na přípravě Koncepční studie proměny Vítězného námětí se za Prahu 6 podílí statutární místostarosta Jakub Stárek (ODS). Jak vítězný návrh na novou podobou náměstí hodnotí? Jak to aktuálně vypadá s plány na zastavění proluky v severovýchodní části náměstí? V jaké fázi se nachází projekt silniční obchvat náměstí? Na tyto a další otázky odpovídal v rozhovoru pro server Pražský patriot.
jakub-starek

Jakub Stárek

Koncepční studie proměny Vítězného náměstí má být hotova do konce letošního roku. Na přípravě se budou podílet i zástupci Prahy 6. Kdo to bude a především co chce „šestka“ do studie přinést?
Do pracovní skupiny jsem byl přizván za šestou městskou část já. Studie by měla přinést zpřesnění vítězného návrhu architektonické studie. Měl by zpřesnit jak technická řešení, tak i rozpočet. V neposlední řadě by studie měla odpovědět na kardinální otázku, zda navržené dopravní řešení je reálné.

Na náměstí mají přibýt stromy, přechody a trasu by měly změnit tramvaje. Jak vítězný návrh na novou podobou náměstí hodnotíte?
Je to návrh ambiciózní, ale současně respektuje Engelův vysoký řád a současně kvalitním způsobem naplňuje základní požadavek soutěže, tedy vytváří skutečné náměstí na nynějším prostoru, kde je nyní živo pouze v některých částech vnějšího prstence.   

Do středu náměstí se lidé dostanou pomocí přechodů a nového výstupu z metra. Už v minulost padly návrhy, že by se do středu náměstí a dále do metra měli lidé dostat i díky podchodu z Dejvické ulice…
Jeden ze základních požadavků naší radnice je prodloužení pasáže ve vestibulu metra směrem do Dejvické ulice. Mělo by se počítat s novým výstupem na náměstí i přímo v Dejvické ulici. Přechodů v rámci superrychlého kruhového objezdu se trochu bojím. Na tuto oblast nejsem expert, ale mám pocit, že doprava bude váznout. Předpokladem pro podporu návrhu ze strany radnice Prahy 6 je, že nedojde ke zhoršení průjezdnosti pro automobily, autobusy ani tramvaje.

Jak to aktuálně vypadá s plány na zastavění proluky v severovýchodní části náměstí?
V tuto chvíli probíhá proces územního řízení, kdy investor požádal o umístění stavby. Tento proces je zpravidla spíše na delší dobu. Ke stavbě se v minulém volebním období vyjádřily orgány městské části pozitivně.

Podporuje vedení Prahy 6 silniční obchvat Vítězného náměstí a máte informace, v jaké fázi se projekt nachází?
V minulém roce byla připravena studie, jejíž zpracování zadala Šestka. Tyto podklady předala hlavnímu městu v polovině roku 2018. Nyní pracujeme na aktualizaci těchto podkladů ve vazbě na dopravní napojení území za Dejvickým nádražím po budoucím zahloubení takzvané Buštěhradské dráhy.

Počítá se i nadále s farmářskými trhy na ploše, kde jsou nyní? Nedávno jste zmiňoval možnost jejich přemístění do Technické ulice…
Do té doby, než dojde k zástavbě severozápadního kvadrantu Vítězného náměstí, tak budou trhy v těchto místech. Současně připravujeme projekt zklidnění Technické ulice jako pěší zónu, kde s vysokoškolským kampusem diskutujeme možnost umístění sobotních trhů právě do této ulice.


Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

Včera ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Včera v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru