Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vystrčil se po projevu brání: Nic jsem nečetl, řídil jsem se napsanými body
Miloš Vystrčil při novoročním projevu. Zdroj foto: Senát Parlamentu ČR

Vystrčil se po projevu brání: Nic jsem nečetl, řídil jsem se napsanými body

Po svém novoročním projevu předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil čelil výtkám, že státnickou řeč pronášel s pomocí čtecího zařízení. Politik to následně popřel.

V novoročním projevu přenášeném veřejnoprávní televizí Vystrčil poděkoval všem, kteří v uplynulém roce pomáhali ostatním. Ať už po ničivém červnovém tornádu na Moravě nebo během probíhající pandemie onemocnění covid-19. 

„Také bych rád ocenil, jakým způsobem proběhlo v České republice předání moci po volbách do Poslanecké sněmovny. Kultivovaně, bez napadání a mediálních přestřelek. Přeji si, aby nám změna politické kultury vydržela,“ řekl. 

Zároveň vyzval ke smířlivosti a sebevědomé slušnosti, kterou bude moci republika prokázat při předsednictví Radě EU. To nás čeká v druhé polovině letošního roku. 

„Abychom výzvy, které jsou před námi, zvládli, je nutné si uvědomit, že pokud chceme změnu, musíme k ní přistoupit nejprve sami v sobě. Místo kopání příkopů pojďme stavět mosty, i když to dá velkou práci,“ pokračoval. 

„V duchu posledních tří skautských zákonů vám přeji do nového roku veselou mysl, hospodárnost a čistotu v myšlení, slovech i činech,“ dodal předseda dolní komory Parlamentu.

Anketa

Pokud by Miloš Vystrčil kandidoval na prezidenta ČR, volili byste ho?

8.4%
(8.4%)
1.5%
(1.5%)
90.1%
(90.1%)
Po skončení projevu se na sociálních sítích začaly objevovat výtky (kromě těch k obsahu řeči od politických odpůrců, pozn. aut.), které poukazovaly na to, že projev byl čtený, což se dle kritiků pro takovou slavností příležitost nehodí.

„Předsedovi Senátu děkuji za improvizaci. Zdálo se, že ztratil papír, a tak lovil z paměti. Rád bych se jednou dožil českého politika pronášejícího projev s příběhem a poselstvím, bez frází a se zajímavým slohem,“ napsal na Twitter politický komentátor Lukáš Jelínek.

Vystrčil se na kritiku rozhodl reagovat. „Protože se dotazy opakují a množí, jenom stručně. Při svém novoročním vystoupení jsem nepoužíval žádnou čtečku. Projev si sice napíšu, ale říkám ho následně z hlavy, na základě bodů, na které si ho rozdělím. Nic nečtu. Formulace měním podle toho, jak to právě cítím,“ uvedl.

Na svůj facebookový profil se rozhodl vyjmenovat body, ke kterým se v projevu postupně vyjádřil. Body, které byly při řeči jeho vodítkem. „Tornádo, solidarita, volby, změna – sebevědomá slušnost, současnost, EU, změna v nás, skauti,“ napsal.


Autor: Karel Netolický

Hnutí pro Prahu 11: Mocenská výměna na Praze 11 dokončena

13. června 2024 ve 21:20

Mocenská výměna na Praze 11 dokončena – Sedeke (ODS) zvolen starostou. Sedeke (ODS) zvolen starostou. Převzetí moci spočívá v návratu ODS do vedení městské části výměnou za kumulaci placených funkcí v komisích a výborech pro neuvolněné zastupitele ANO a TOP 09-STAN a masivní navýšení odměn. Dále...

Přijďte darovat krev, potřebujeme vás. Světový den dárců krve ve VFN

12. června 2024 v 10:42

V pátek 14. června oslaví Všeobecná fakultní nemocnice v Praze na Fakultním transfuzním oddělení Světový den dárců krve.

Praha 9 pokračuje v přípravách na výstavbu další základní školy

10. června 2024 v 19:05

Příprava výstavby druhé základní školy Elektra 2 běží v plném proudu a začíná tak vedle kreslení, dohadování a představování projektu další složitý závod, a tím není nic ,snazšího", než zajišťování finančních prostředků na projektování a výstavbu.

Olympiáda mateřských škol Prahy 9

6. června 2024 ve 12:31

V Mateřské škole U Vysočanského pivovaru v Praze 9 se 5. června konala tradiční Olympiáda mateřských škol Prahy 9. Na sociálních sítích i tom informovala radnice Prahy 9.

Sousedská Tančírna v Praze 9

6. června 2024 v 10:00

V pondělí 3. června proběhla první sousedská Tančírna na plácku vedle budovy Afi City. Přesto, že počasí nebylo zrovna ideální, nakonec se sešla více jak desítka tanečních párů. Příjemným překvapením bylo, že přišlo i několik sólo tanečníků, kteří si taneční partnery našli přímo na místě. Na...

Pěvecká soutěž Bubble Star zná vítěze

5. června 2024 v 15:49

Koncem května se ve Švehlově sokolovně v Praze 15 konala ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a ZŠ Nad Přehradou celopražská pěvecká soutěž Bubble Star. Na sociálních sítích o tom informovala patnáctá městská část.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Začal další ročník soutěže Klíč od Prahy 2

29. května 2024 v 19:12

Na radnici Praha 2 jsme společně se starostou Prahy 2 Janem Korseskou zahájili již neuvěřitelný 11. ročník výtvarné soutěže pro žáky 4. a 5. tříd našich základních škol Klíč od Prahy 2.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Portlík: Hokejový šampionát Devítka zvládla

27. května 2024 ve 21:12

Málokterá událost se do historie „nejen” Devítky zapíše tak výrazně, jako MS v ledním hokeji 2024, které včera skončilo úžasným vítězstvím našeho týmu! Po 14 letech prvenství a po téměř 40 letech doma, a navíc doma na Devítce, to už je pořádná dávka radosti!

Praha 13: Uzavření pracoviště CzechPoint

27. května 2024 ve 14:18

Z technických důvodů bude v pátek 31. května a v pondělí 3. června uzavřeno pracoviště CzechPoint.

Další články
Nahoru