dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská kultura

Vystoupení divadla Abraka Muzika: Učí děti jak předcházet kriminalitě nebo jak zacházet s penězi

Edukativní divadelní soubor Abraka Muzika, podporovaný Exekutorským úřadem Přerov, který poskytuje souboru odborné konzultace, vystoupí 23. a 24. dubna v Praze v Domě dětí a mládeže na Praze 2.

Soubor bude formou hudebního divadla učit děti, jak předcházet kriminalitě a také vzdělávat děti v oblasti finanční gramotnosti. Cílem programu, který je součástí širšího projektu podpory sociálních dovedností, je zábavnou a nenásilnou formou předcházet kriminalitě mezi žáky základních škol a naučit děti, jak zodpovědně zacházet s penězi. Turné probíhá celý letošní školní rok a celkem se do něj zapojí 20 000 žáků po celé ČR.

Vystoupení proběhnou ve čtvrtek 23. dubna a v pátek 24. dubna vždy od 8:30 a 10:00 hodiny. Ve čtvrtek bude divadlo hrát hry spojené s finanční gramotností a v pátek s prevencí kriminality.

Představení trvá asi 60 až 70 minut a skládá se z dramatizovaných scén, které modelují konkrétní situace. Scénky vytvářejí společně s herci sami školáci. „Z každého vstupu vyplývá konkrétní poznání, poučení, zážitek, který něco objasňuje. Po této dramatické sekvenci vždy následuje autorská píseň na stejné téma, která situaci rekapituluje, potvrzuje a získanou informaci fixuje,“ říká vedoucí divadla Petr Novák.

Divadlo Abraka Muzika má s prací s dětmi dvacetileté zkušenosti a dlouhodobě se zabývá finanční a internetovou gramotností dětí, stejně jako prevencí dětské kriminality. Všichni členové souboru jsou pedagogové a pracují se svými skupinami školáků. Pořádají prázdninové dílny a provádí vlastní sondy do úrovně kompetencí cílové skupiny.

 

 

 


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru