Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Výstavu Světla vyprávějí… lze ve Žlutých lázních navštívit do konce února
Expozice je plná symbolů lásky. Foto(2x): Decoled

Výstavu Světla vyprávějí… lze ve Žlutých lázních navštívit do konce února

Světla vyprávějí… lze podolském areálu Žluté lázně navštívit až do konce února. Expozice navazuje na vánoční výstavu, během které bylo u Vltavy k vidění přes 300 světelných instalací vytvořených z téměř 400 tisíc úsporných led diodových žárovek. Vánoční tematika byla nyní nahrazena prvky, které jsou vyrobeny nově. Informovala o tom Eva Poláčková, jednatelka společnosti Decoled, která instalaci realizovala.

„Nová výstava chce navázat na úspěšnou a navštěvovanou vánoční výstavu, neboť světla s námi mohou vyprávět a dotvářet sváteční zastavení kdykoli. Svátečnost je potřebná a neměla by znamenat jen volno v kalendáři. V měsíci únor lidé soustředí pozornost na svátek sv. Valentýna, který se slaví 14. února a často mu připisují jiný původ i význam. Rozhodli jsme se, abychom dokázali nabídnou co největšímu počtu návštěvníků, že vytvoříme místo k zastavení po celý měsíc únor a rádi bychom koncepcí ukázali, že tento svátek pochází z tradic Evropy a jeho poselství nemusí být omezeno pouze na den či měsíc,“ sdělila Poláčková.

svetla-vypraveji-valentyn_1 „Výstava nabízí jako nové fotopointy tradiční symboly lásky a možné prožití romantické procházky by mělo přispět povědomí, že láska byla a je podmiňována kulturními souvislostmi v čase, ale také hodnotovým rozvrstvením,“ pokračovala.

V tomto smyslu se v areálu zachovaly světelné body co do objemu světla, ale vánoční symbolika byla nahrazena prvky, které jsou pro tuto výstavu vyrobeny nově. Patří k nim symboly a atributy lásky i prvky, které se pokouší celý příběh tematicky spojit.

Výstava nabízí i nové světelné prvky, které díky umělé inteligenci dokážou interaktivně reagovat na obraz i zvuk. „Tento nový světelný tunel jsme zakomponovali do tematizované výzdoby a příběhu o lásce a měl by tvořit jakýsi přechod mezi pozemským světem a světem andělů,“ dodala Eva Poláčková.

Výstava je podle ní obohacená a brány ze srdcí, velká srdce, amorky a lavičky pro zamilované, fotorámy se srdci nebo třeba romantický vláček se srdce.

Vstupenky lze koupit online: https://svetlavypraveji.cz/vstupenky#. Prodávají se i přímo na místě. Dospělí platí 250 korun, děti, studenti a senioři nad 62 let 200 korun, rodinné vstupné je za 800 korun.


Autor: puc

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

Včera ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

Včera v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

Včera v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Včera v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Chladné dítě bude mít premiéru v divadle DISK

Včera v 08:49

Inscenační tým v čele s režisérem Tomášem Rálišem se rozhodl pro inscenaci v Čechách dosud neuvedené hry „Chladné dítě“ německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Poprvé bude toto současné německé dílo uvedeno v divadle DISK v pátek 31. března.

Goethe-Islands hledají české kapely a německé songy

Včera v 08:38

Německý Goethe-Institut a hudební festival United Islands of Prague hledají hudební skupiny složené z žáků základních a středních škol, v jejichž tvorbě je zastoupena němčina. Vítězové soutěže Goethe Islands vystoupí ve velkém stylu s vlastním koncertem v rámci květnových United...

Setkání kultur 2023: Hudební večer v KD Kyje

22. března 2023 ve 21:43

Letošní ročník Setkání kultur 2023 přivítá v Kulturním domě v Kyjích hosta vystupující kapely Bachtale Apsa herečku a zpěvačku Barboru Hrzánovou, kapelu Devles a pěvecký soubor z Černého Mostu Romano Balvaj.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Festival o (ne)svobodě, (ne)bezpečí a (ne)rovnoprávnosti Nová komedie

22. března 2023 v 08:27

Městská divadla pražská zvou na mezinárodní festival mladých tvůrců Nová komedie, který se bude konat ve dnech 11. – 18. dubna. V rámci letošního ročníku budou v divadle Komedie uvedeny inscenace z polských, slovenských a českých divadel. Nebudou chybět ani koncerty a debaty...

Další články
Nahoru