Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Výstavu Světla vyprávějí… lze ve Žlutých lázních navštívit do konce února
Expozice je plná symbolů lásky. Foto(2x): Decoled

Výstavu Světla vyprávějí… lze ve Žlutých lázních navštívit do konce února

Světla vyprávějí… lze podolském areálu Žluté lázně navštívit až do konce února. Expozice navazuje na vánoční výstavu, během které bylo u Vltavy k vidění přes 300 světelných instalací vytvořených z téměř 400 tisíc úsporných led diodových žárovek. Vánoční tematika byla nyní nahrazena prvky, které jsou vyrobeny nově. Informovala o tom Eva Poláčková, jednatelka společnosti Decoled, která instalaci realizovala.

„Nová výstava chce navázat na úspěšnou a navštěvovanou vánoční výstavu, neboť světla s námi mohou vyprávět a dotvářet sváteční zastavení kdykoli. Svátečnost je potřebná a neměla by znamenat jen volno v kalendáři. V měsíci únor lidé soustředí pozornost na svátek sv. Valentýna, který se slaví 14. února a často mu připisují jiný původ i význam. Rozhodli jsme se, abychom dokázali nabídnou co největšímu počtu návštěvníků, že vytvoříme místo k zastavení po celý měsíc únor a rádi bychom koncepcí ukázali, že tento svátek pochází z tradic Evropy a jeho poselství nemusí být omezeno pouze na den či měsíc,“ sdělila Poláčková.

svetla-vypraveji-valentyn_1 „Výstava nabízí jako nové fotopointy tradiční symboly lásky a možné prožití romantické procházky by mělo přispět povědomí, že láska byla a je podmiňována kulturními souvislostmi v čase, ale také hodnotovým rozvrstvením,“ pokračovala.

V tomto smyslu se v areálu zachovaly světelné body co do objemu světla, ale vánoční symbolika byla nahrazena prvky, které jsou pro tuto výstavu vyrobeny nově. Patří k nim symboly a atributy lásky i prvky, které se pokouší celý příběh tematicky spojit.

Výstava nabízí i nové světelné prvky, které díky umělé inteligenci dokážou interaktivně reagovat na obraz i zvuk. „Tento nový světelný tunel jsme zakomponovali do tematizované výzdoby a příběhu o lásce a měl by tvořit jakýsi přechod mezi pozemským světem a světem andělů,“ dodala Eva Poláčková.

Výstava je podle ní obohacená a brány ze srdcí, velká srdce, amorky a lavičky pro zamilované, fotorámy se srdci nebo třeba romantický vláček se srdce.

Vstupenky lze koupit online: https://svetlavypraveji.cz/vstupenky#. Prodávají se i přímo na místě. Dospělí platí 250 korun, děti, studenti a senioři nad 62 let 200 korun, rodinné vstupné je za 800 korun.


Autor: puc

Smetana Party na piazzettě

Dnes v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Březen je měsícem čtenářů

Dnes v 07:37

Březen je tradičně v České republice věnován čtení a knihám. Ani letos tomu u příležitosti Března měsíce čtenářů nebude jinak a Městská knihovna v Praze (MKP) nabízí po celý měsíc akce zaměřené nejen na čtení ale také digitální gramotnost nebo nové...

Nová hra v divadle La Fabrika. Patrik Děrgel a Jiří Štrébl jako odvrácené tváře naší doby

Dnes v 07:33

Tragikomická fraška i znepokojující společenský apel. Steigerwaldova divadelní hra A tak tě prosím, kníže se po 40 letech vrátí na pražská divadelní prkna. Dramatik v ní přesně a s poetikou a humorem sobě vlastním pojmenovává naší dobu. V holešovické La Fabrice zkouší inscenaci v režii Radima...

Exkurze na Bubenečské nádraží

Dnes v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Dnes v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

Včera v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

Včera v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

Včera v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

Včera ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Den Vltavy 2024

24. února 2024 v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Julien van Middendorp vystaví svá díla na Malé straně

24. února 2024 v 08:13

Od 5. do 26. března máte možnost navštívit výstavu nizozemského výtvarníka Juliena van Middendorpa v galerii ART 47 na Malé straně. Na výstavě pod názvem „Reactive Mind“ malíř představí svou tvorbu věnovanou různým aspektům lidské zkušenosti, od osobního růstu a odvahy překonávat překážky po...

Další články
Nahoru