Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Výstavu Světla vyprávějí navštívilo čtvrt milionu lidí, expozice se přesunula do Krkonoš
Instalace Světla vyprávějí v areálu Žlutých lázní. Foto: Decoled

Výstavu Světla vyprávějí navštívilo čtvrt milionu lidí, expozice se přesunula do Krkonoš

Již podruhé se v roce 2023 areál Žluté lázně v Podolí proměnil díky expozici Světla vyprávějí v pohádkový světelný park a díky úspěchu z předchozího roku se výstava rozrostla na další místa v Česku, ale také na Slovensku a v Německu. A těšila se velkému úspěchu. Osm parků během několikaměsíčního trvání navštívilo téměř 250 tisíc lidí. Nyní se výstava přesouvá do Jánských Lázní, aby během jarních prázdnin rozzářila více než 30 tisíci LED diodami Stezku korunami stromů.  

Praha, Ostrava, Pardubice, České Budějovice, zámky Loučeň a Ratměřice, ale také Bratislava a Chemnitz. Zde všude mohli návštěvníci obdivovat unikátní světelné parky, které byly vždy originální a určitým způsobem spjaty s konkrétním místem. 

V Praze tak nechyběla devítimetrová Petřínská rozhledna, v Pardubicích symbolické světelné sochy koní, v Ostravě výstava odkázala na industriální atmosféru i celkový dojem z Dolních Vítkovic inspirovaný Julesem Vernem a Karlem Zemanem, v Českých Budějovicích se zase ústředním motivem stala malebná místní architektura. 

„Výstavy vzbudily obrovský zájem a přitáhly mnoho návštěvníků. Podílely se tak značnou měrou na rozvoji místního cestovního ruchu během turisticky slabší části roku. Jen v Pardubicích výstavu na zámeckých valech vidělo 50 tisíc lidí, což přispělo i k celkové rekordní návštěvnosti pardubického zámku,“ řekla Eva Poláčková, jednatelka společnosti Decoled a autorka výstavy. 

Z měst a zámků do hor 

Nyní výstava zavítá do Krkonoš. Až do 17. března mohou zdejší návštěvníci využít prodloužené otevírací doby Stezky korunami stromů a potěšit se večerní prohlídkou, během které je celá délka trasy slavnostně nasvícena. Magickou atmosféru doladí světelná zvířata, jako je vlk, veverka či sova, a to ve 2D i 3D provedení a v nadživotní velikosti. 

„Po městech a zámcích tentokrát přesídlíme do klidu a zimního ticha českých hor, abychom zpříjemnili pobyt či cestu místním návštěvníkům. Výzdoba se nese v decentnějším duchu a je realizována tak, aby šetrně respektovala zdejší přírodu. Její koncepce a rozsah byly samozřejmě konzultovány se Správou Krkonošského národního parku. Stejně jako naše předchozí expozice, je i tato výstava mimořádně energeticky úsporná,“ řekla Poláčková.


Autor: red

PVK oslaví světový den vody

Dnes v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Dnes v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Další články
Nahoru