Dnes Neděle - skorojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -4°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Výstavu Skrytá místa pražského vodárenství najdete na Rašínově nábřeží
Výstavu najdete na Rašínově nábřeží v Praze 2. Foto: archiv

Výstavu Skrytá místa pražského vodárenství najdete na Rašínově nábřeží

Putovní výstavu nazvanou Skrytá místa pražského vodárenství najdete i v Praze 2. Jejím prostřednictvím mohou Pražané odhalit zařízení městské vodohospodářské infrastruktury, která jsou běžně veřejnosti nepřístupná. Výstava je venkovní a je umístěna na Rašínově nábřeží.

Společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) touto expozicí představuje veřejnosti zajímavou pražskou vodohospodářskou infrastrukturu. Vodárenské objekty nejsou přístupné, protože se jedná o kritickou infrastrukturu státu.

Výjimkou jsou Muzeum pražského vodárenství v Podolské vodárně a park nad Novou vodní linkou na Císařském ostrově. Právě velký zájem veřejnosti o návštěvu Nové vodní linky byl jedním z impulsů pro vznik aktuální výstavy. Výstava se věnuje rovněž distribučnímu systému a stokové síti.

Sérii výstav pod názvem Skrytá místa pražského vodárenství zahájila 5. září společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) na piazze Florentina v Praze 1.

„Pražské vodárenství je rozsáhlý systém a my jsme přemýšleli, jakým způsobem veřejnosti zpřístupnit místa, která normálně vidět nemohou. Výsledkem je výstava, která ukáže místa kritické infrastruktury, kde jsou například hygienické omezení nebo tam probíhá důležitý provoz. Máme ambici výstavu přemisťovat na jednotlivé městské části, aby ji vidělo co nejvíce Pražanů,“ řekl při zahájení první z výstav ředitel PVK Petr Mrkos.


Autor: Alo

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru