V sedmém patře radnice Prahy 1 ve Vodičkově ulici můžete vidět na šest desítek výtvarných děl žáků základních škol a studentů gymnázií z Prahy 1, inspirovaných 58. mezinárodním bienále výtvarného umění v Benátkách 2019.
Tři výtvarné pedagožky se rozhodly se svými žáky a studenty reflektovat principy a myšlenky moderního umění prezentovaného na této světové přehlídce. Vystavovaná díla jsou svébytná, odrážejí autorské vedení pedagogů, ale dobře spolu komunikují. Vytvářejí pestrou škálu přístupů, názorů, technik, tak, jako skutečné „velké“ bienále.
Většina děl žáků a studentů vznikla v době distanční výuky pod individuálním pedagogickým vedením. Výstava je k vidění až do 30. září.
Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou obuvi a ševcovskému řemeslu, které představí na podnikatelském úspěchu zlínské obuvnické firmy Baťa.
Praha 5 ve spolupráci s Litevským velvyslanectvím společně vytvořili unikátní vzdělávací projekt, zaměřený na osobnost Ludvíka Očenáška, jehož pamětní deska se nachází na budově Litevského velvyslanectví.
Výstava v Galerii Skleňák v Praze 6 se jmenuje Záhadné pouto a vznikla k výročí 30 let od znovuobnovení diplomatických vztahů mezi tehdejším Československem a Státem Izrael. Prohlédnout si ji můžete až do konce května.
Výstava Invaze v Kobce 17 na Smíchovské náplavce ukazuje válku očima současných ukrajinských umělců – Danyla Movchana (Lvov), Igora Guseva (Oděsa), Alexandra Naselenka (Oděsa). Všichni jsou nyní na Ukrajině a jejich díla vznikla v posledních týdnech válečného...
Od 6. do 29. května si v Botanické zahradě Na Slupi v Praze 2 můžete prohlédnout další ročník výstavy. Součástí bude i prodej sukulentních rostlin, keramických nádob a související literatury.
Galerie Jaroslava Fragnera opět nabízí inspiraci v oblasti dřevostaveb, tentokrát z USA. Na výstavě American Framing představuje systém tzv. rámové konstrukce jako typický severoamerický stavební, sociologický i estetický fenomén, architekty i historiky architektury neprávem...
V Sázavské ulici v Praze 2 byla až do druhé světové války jedna z největších židovských synagog na světě a vůbec největší v Praze. Během války byla bombardována a její následné stržení nařídili komunisté. Dnes synagogu připomíná už jen pamětní deska na zdejší...
Muzeum paměti XX. století společně s Museem Kampa – Nadací Jana a Medy Mládkových připravilo exteriérovou výstavu nazvanou Králové Majálesů s podtitulem Studentské slavnosti v Československu 1945 – 1990.
Pro návštěvníky Národního technického muzea je na neděli 1. května připraven doprovodný program k výstavě „HOT HOT HOT. Sklo, keramika a porcelán od A po Z.“