dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Výstavu „Karel IV. Jaký byl?“ viděly desítky tisíc lidí. Pro velký zájem se prodlužuje

Desítky tisíc lidí si během čtyř týdnů prohlédly výstavu Karel IV. Jaký byl? na Kampě. Na oboustranných panelech ukazuje expozice římského císaře a českého krále z mnoha úhlů. Nechybí ani rekonstrukce panovníkova obličeje i obrazové a textové materiály jeho doby. U příležitosti 700 let od narození Karla IV. bude na Kampě k vidění do konce května a pak znovu od 8. do 26. června 2016.

Expozice, která mimo jiné nabízí pohled na nezvěstnou zakládací listinu Univerzity Karlovy na barevné fotografii, se stala místem výuky pro řadu škol. Pro interaktivní hodinu ji využívají učitelé i profesoři výtvarné výchovy, dějepisu i antropologie.

„Karel IV. Jaký byl?“ vytváří devatenáct oboustranných panelů s mimořádným výběrem portrétů panovníka v nadživotní velikosti a dalšími dokumenty. Podle detailní kresby lebky vznikla také nejpřesnější malovaná rekonstrukce jeho tváře, kterou vytvořil autor výstavy Ondřej Šefců. 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru