Dnes Sobota - oblacno 8°C
Zítra Neděle - oblacno 4°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Výstaviště v Letňanech už chytá podzimní veletrhy
Foto: ABF

Výstaviště v Letňanech už chytá podzimní veletrhy

Zatímco jarní sezonu největších veletrhů v metropoli nečekaně utnula koronavirová pandemie, ta podzimní se už s velkým nadšením připravuje. Jednou z prvních akcí bude jubilejní veletrh FOR DECOR & HOME, který již tradičně představí ty největší hity ze světa dekorací, dárků a všeho, čím je možné si vyšperkovat domov.

for-decor-home-2020-1_1 Veletrh dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME bude jedním z úvodních bodů bohatého podzimního veletržního programu největšího pražského organizátora veletržních akcí a výstav, společnosti ABF. Akce představí to nejlepší z oboru již podesáté. Veletrh se bude konat v PVA EXPO PRAHA ve dnech 10. až 12. září v nových výstavních halách 3. a 4. Na jaké novinky se můžete těšit? Přestože jsou primárním zaměřením tohoto veletrhu vánoční kontrakty, nechybí ani celoroční sortiment a bohatá škála dárkového zboží.

Mezi vystavovatele se pravidelně řadí nejvýznamnější čeští výrobci, velkoobchody i exkluzivní dovozci. Jako jediná akce svého druhu v České republice umožní obchodníkům a odborníkům včas objednat zboží pro předvánoční trh. O zajímavé produkty a doprovodný program nepřijdou ani návštěvníci z řad široké veřejnosti.

Svíčky, koše, živé kytky
for-decor-home-2020-2_1 Mezi nezbytný vánoční i celoroční dekorativní sortiment patří bezesporu svíčky. Na veletrhu je představí renomovaná česká firma LIMA, která nabízí nejširší sortiment ze všech výrobců svíček v České republice. K vidění budou zdobené interiérové svíčky, kostelní svíčky, svíčky pro gastronomii, svatební a jubilejní svíčky, reklamní svíčky, hobby program a v neposlední řadě hřbitovní svíčky. Pozornost vzbuzují také výrobky pletené z vrbového proutí MOREX. K nejprodávanějšímu sortimentu stále patří klasické užitkové a nákupní koše v různých velikostech a tvarech pro různá využití. Firma je také specialistou na sezonní dekorace, což je současně hlavní náplní celé veletržní nabídky. Veletrh bude i plný živý květin z celého světa. Představí se tu totiž společnost KLIA CZ, která zajišťuje dovozy řezaných a hrnkových květin z největší květinové burzy v Aalsmeeru v Nizozemí. Firma se zabývá i sezonními dekoracemi, jejich profesionální aranžmá je dokonalým souladem živých květin s interiérovými prvky.

Originální dárky
Svou podzimní premiéru v Letňanech bude mít známá česká firma NEKUPTO specializovaná na dárkové zboží, které vyrábí na míru jak klientům, tak pro různé příležitosti. K nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším patří expozice MIX-TEE. Ta návštěvníkům dokáže, že čaje nemusí být pouze nejchutnější a nejkvalitnější, ale že mohou být i nejkrásnější – a to v podobě dárkových čajů BASILUR, jejichž lákavé obaly se po spotřebování čajů stanou atraktivní dekorací. Veletrh FOR DECOR & HOME proběhne v souběhu s veletrhy HODINY A KLENOTY a SBĚRATEL. Více informací o veletrhu najdete na www.fordecor.cz.


Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Jana Jůzlová: Toulky Pojizeřím

22. března 2021 v 15:31

Jizera je s délkou 165 km devátou nejdelší řekou v České republice. Její tok prochází rozmanitými oblastmi, z nich některé jsou turisticky dobře známé (Jizerské hory, Český ráj), jiné méně navštěvované (Boleslavsko a Dolní Pojizeří), přesto však nabízejí pozoruhodné kulturní památky a...

Severní stezka – Českem od západu k východu. Nová kniha cestovatele Jana Hocka

22. března 2021 v 15:19

První ucelená trasa pro pěší i pro cyklisty postupuje napříč celou zemí.

Lidé se oblečou do fialové, podpoří pacienty s epilepsií

22. března 2021 v 11:28

Někteří lidé s onemocněním epilepsií bojují s izolací a samotou – upozorňuje na to mezinárodní akce tzv. Purple day, která každoročně připadá na 26. března. Každý, kdo chce pacienty s epilepsií podpořit, si proto v tento den zvolí oblečení ve fialové barvě. Letošní akce zdůrazňuje také to, že...

Další články
Nahoru