Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Výstaviště v Letňanech: Srdce veletrhů i zábavy
Letňany se staly dějištěm kulturních akcí evropského významu. Foto: PVA

Výstaviště v Letňanech: Srdce veletrhů i zábavy

Možná jste to ani netušili, ale výstavní areál v Letňanech je českým srdcem nejen veletržního oboru, ale i kultury, sportu a společenského dění. Za více než dvacet let existence se stal nejmodernějším a největším veletržním komplexem v metropoli. Jeho branami projde ročně až milion lidí.

Architekti, projektanti, dodavatelé, investoři, developeři nebo výrobci stavebních materiálů – u nich je počátek legendy výstaviště PVA EXPO PRAHA. Co se přihodilo? Když se jen půl roku po sametové revoluci začala psát historie dnes nejvýznamnějšího stavebního veletrhu FOR ARCH, tak tato středoevropská událost oboru nevystačila s původními prostory v Paláci kultury a následně na Strahově a dala impuls k položení základního kamene areálu v Letňanech. V září 1998 se tak pro stavaře i širokou veřejnost poprvé otevřely brány PVA EXPO PRAHA.

Jediný multifunkční areál
Vzhledem k plánované rekonstrukci a změně konceptu využití výstaviště v Holešovicích, které by se mělo po své proměně stát dějištěm ryze kulturních akcí a místem trávení volného času Pražanů, tak areál v Letňanech zcela převzal i úlohu hostitele významných holešovických veletrhů a stal se centrem veletržního života v hlavním městě.

Trendy i zábava
Technologické novinky a trendy na výstavišti každoročně představují především společnosti z oborů gastronomie, cestovního ruchu, čisté mobility, bydlení, designu, sportu, videoher a interaktivní zábavy, vědy nebo dekorací. Díky skvělému zázemí se v posledních letech staly Letňany také dějištěm kulturních akcí evropského významu. S jeho podporou se představili desetitisícovým davům umělci z celého světa. Aktuálně probíhá na výstavišti unikátní projekt PRAGUE KEMP LETŇANY, který přináší během léta (až do 21. srpna) nabitý kulturní program a akce pro celou rodinu. Program na www.praguekemp.cz.

Novinky podzimní sezony
Kromě již tradičních podzimních veletrhů jako je mimo jiné zářijový FOR PETS, FOR DECOR & HOME  nebo FOR ARCH se v listopadu nově představí i strojírenské a průmyslové obory. Těšit se tak můžete na prémiové veletrhy e-Salon a CZECHBUS, jejichž organizátorem je společnost ABF. Nová struktura veletrhu CZECHBUS bude zahrnovat i prémiový souběh s veletrhem FOR INDUSTRY. Zde si přijdou na své příznivci moderních oborů jako je automatizace, digitalizace a průmyslová logistika. Více na www.pvaexpo.cz.

pva-expo-praha-letecky-snimekSvětový den hemofile. Červená světla rozzáří Petřínskou rozhlednu nebo Tančící dům

Včera v 09:21

Obavy z krvácení, které může přijít kdykoliv a kdekoliv, provázejí život více než tisícovky hemofiliků v České republice. Pokud v krizové situaci okamžitě nedostanou svůj lék, hrozí jim závažná poškození kloubů, vnitřních orgánů i smrt. Rizika spojená s těžkými formami krvácivých onemocnění, ke...

Praha 4: Zdarma cvičení s prvky Tai chi na Pankráci se vrací

14. dubna 2021 v 11:47

Pro všechny sportovní nadšence je i letos, stejně jako vloni, připraveno outdoorové Tai chi cvičení v parku Na Pankráci pod vedením Vlasty Pechové. První lekce proběhne 17. května od 18 hodin.

Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Jana Jůzlová: Toulky Pojizeřím

22. března 2021 v 15:31

Jizera je s délkou 165 km devátou nejdelší řekou v České republice. Její tok prochází rozmanitými oblastmi, z nich některé jsou turisticky dobře známé (Jizerské hory, Český ráj), jiné méně navštěvované (Boleslavsko a Dolní Pojizeří), přesto však nabízejí pozoruhodné kulturní památky a...

Severní stezka – Českem od západu k východu. Nová kniha cestovatele Jana Hocka

22. března 2021 v 15:19

První ucelená trasa pro pěší i pro cyklisty postupuje napříč celou zemí.

Lidé se oblečou do fialové, podpoří pacienty s epilepsií

22. března 2021 v 11:28

Někteří lidé s onemocněním epilepsií bojují s izolací a samotou – upozorňuje na to mezinárodní akce tzv. Purple day, která každoročně připadá na 26. března. Každý, kdo chce pacienty s epilepsií podpořit, si proto v tento den zvolí oblečení ve fialové barvě. Letošní akce zdůrazňuje také to, že...

Další články
Nahoru