Dnes Úterý - snih -1°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Výstaviště v Letňanech: Srdce veletrhů i zábavy
Letňany se staly dějištěm kulturních akcí evropského významu. Foto: PVA

Výstaviště v Letňanech: Srdce veletrhů i zábavy

Možná jste to ani netušili, ale výstavní areál v Letňanech je českým srdcem nejen veletržního oboru, ale i kultury, sportu a společenského dění. Za více než dvacet let existence se stal nejmodernějším a největším veletržním komplexem v metropoli. Jeho branami projde ročně až milion lidí.

Architekti, projektanti, dodavatelé, investoři, developeři nebo výrobci stavebních materiálů – u nich je počátek legendy výstaviště PVA EXPO PRAHA. Co se přihodilo? Když se jen půl roku po sametové revoluci začala psát historie dnes nejvýznamnějšího stavebního veletrhu FOR ARCH, tak tato středoevropská událost oboru nevystačila s původními prostory v Paláci kultury a následně na Strahově a dala impuls k položení základního kamene areálu v Letňanech. V září 1998 se tak pro stavaře i širokou veřejnost poprvé otevřely brány PVA EXPO PRAHA.

Jediný multifunkční areál
Vzhledem k plánované rekonstrukci a změně konceptu využití výstaviště v Holešovicích, které by se mělo po své proměně stát dějištěm ryze kulturních akcí a místem trávení volného času Pražanů, tak areál v Letňanech zcela převzal i úlohu hostitele významných holešovických veletrhů a stal se centrem veletržního života v hlavním městě.

Trendy i zábava
Technologické novinky a trendy na výstavišti každoročně představují především společnosti z oborů gastronomie, cestovního ruchu, čisté mobility, bydlení, designu, sportu, videoher a interaktivní zábavy, vědy nebo dekorací. Díky skvělému zázemí se v posledních letech staly Letňany také dějištěm kulturních akcí evropského významu. S jeho podporou se představili desetitisícovým davům umělci z celého světa. Aktuálně probíhá na výstavišti unikátní projekt PRAGUE KEMP LETŇANY, který přináší během léta (až do 21. srpna) nabitý kulturní program a akce pro celou rodinu. Program na www.praguekemp.cz.

Novinky podzimní sezony
Kromě již tradičních podzimních veletrhů jako je mimo jiné zářijový FOR PETS, FOR DECOR & HOME  nebo FOR ARCH se v listopadu nově představí i strojírenské a průmyslové obory. Těšit se tak můžete na prémiové veletrhy e-Salon a CZECHBUS, jejichž organizátorem je společnost ABF. Nová struktura veletrhu CZECHBUS bude zahrnovat i prémiový souběh s veletrhem FOR INDUSTRY. Zde si přijdou na své příznivci moderních oborů jako je automatizace, digitalizace a průmyslová logistika. Více na www.pvaexpo.cz.

pva-expo-praha-letecky-snimekRecepty na koktejly s italským likérem Bombardino

9. ledna 2021 v 15:20

Italský likér Bombardino je novinkou z destilerie Saint Roch, jedná se o kombinací karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. 

Přednáška pro dospělé: Normální šílenství

8. ledna 2021 v 19:00

Představení nové knihy rozhovorů o duševním zdraví, léčbě a přístupu k lidem s psychickým onemocněním ve středu 13. ledna v 19 hodin.

Přednáška online: Rok 2021 ve znamení kovového Buvola

7. ledna 2021 v 09:40

Městská knihovna připravila na 11. ledna v 19 hodin on-line přednášku Rok 2021 ve znamení kovového Buvola.

Další články
Nahoru