Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Výstavbu na Vítězném náměstí Praha 6 podle místostarosty Stárka vítá
Plocha, na které by se mělo jednou stavět. Se zachováním sezónních trhů v lokalitě se počítá. Foto: Facebook Farmářské trhy

Výstavbu na Vítězném náměstí Praha 6 podle místostarosty Stárka vítá

Radnice Prahy 6 výstavbu v západní části Vítězného náměstí podle místostarosty šesté městské části Jakuba Stárka (ODS) vítá. Zástavba je podle něj dlouhodobě plánovaná a měla by dotvořit urbanistický koncept, jak ho navrhl ve 20. letech 20. století architekt Antonín Engel.

Na pozemcích mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů chce nyní stavět konsorcium firem Penta Real Estate, Kaprain Group a Sekyra Group, které pozemky od Vysoké školy chemicko – technologické (VŠCHT) koupilo. Vzniknout by na nich měly zejména kanceláře a obchody.

„Máme zájem na tom, aby zde (na pozemcích u Vítězného náměstí) vznikla kvalitní architektura, která ještě více pozvedne tuto lokalitu a přinese užitek místním institucím a obyvatelům. U investora jsme si proto již dříve stanovili podmínku, aby podoba budoucí zástavby vzešla z mezinárodní architektonické soutěže," uvedl místostarosta Stárek, v jehož gesci je územní rozvoj a veřejný prostor v šesté městské části.

Konsorcium developerů koupilo zhruba za jednu miliardu korun pozemky o rozloze 20 122 metrů čtverečních, tedy převážnou část zastavitelné plochy v takzvaném čtvrtém kvadrantu Vítězného náměstí mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů.

Ředitel komerční výstavby Penty Real Estate Pavel Streblov v tiskové zprávě v pondělí uvedl, že by měla vzniknout polyfunkční zástavba s dostatkem zeleně a veřejného prostoru. Podoba zástavby podle něj vzejde z mezinárodní architektonické soutěže. Developeři ji plánují vypsat během jednoho roku, realizaci pak předpokládají do roku 2028.

Část zástavby by měla být podle Penty i obytná. Praha 6 je proto podle svého místostarosty připravená s developery jednat o vzniku potřebných služeb a veřejné vybavenosti v lokalitě. Podle Stárka se počítá i se zachováním prostoru pro farmářské trhy, které se nyní na náměstí konají.

Vítězné náměstí vzniklo v roce 1925 a od té doby mělo několik názvů, například v letech 1952 až 1990 se jmenovalo Říjnové revoluce. Mezi Pražany se pro něj nicméně vžil název Kulaťák. Se zástavbou tohoto území počítá dlouhodobě i územní plán Prahy.


Autor: ČTK

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru