Dnes Čtvrtek - oblacno 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Výstavbu na Vítězném náměstí Praha 6 podle místostarosty Stárka vítá
Plocha, na které by se mělo jednou stavět. Se zachováním sezónních trhů v lokalitě se počítá. Foto: Facebook Farmářské trhy

Výstavbu na Vítězném náměstí Praha 6 podle místostarosty Stárka vítá

Radnice Prahy 6 výstavbu v západní části Vítězného náměstí podle místostarosty šesté městské části Jakuba Stárka (ODS) vítá. Zástavba je podle něj dlouhodobě plánovaná a měla by dotvořit urbanistický koncept, jak ho navrhl ve 20. letech 20. století architekt Antonín Engel.

Na pozemcích mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů chce nyní stavět konsorcium firem Penta Real Estate, Kaprain Group a Sekyra Group, které pozemky od Vysoké školy chemicko – technologické (VŠCHT) koupilo. Vzniknout by na nich měly zejména kanceláře a obchody.

„Máme zájem na tom, aby zde (na pozemcích u Vítězného náměstí) vznikla kvalitní architektura, která ještě více pozvedne tuto lokalitu a přinese užitek místním institucím a obyvatelům. U investora jsme si proto již dříve stanovili podmínku, aby podoba budoucí zástavby vzešla z mezinárodní architektonické soutěže," uvedl místostarosta Stárek, v jehož gesci je územní rozvoj a veřejný prostor v šesté městské části.

Konsorcium developerů koupilo zhruba za jednu miliardu korun pozemky o rozloze 20 122 metrů čtverečních, tedy převážnou část zastavitelné plochy v takzvaném čtvrtém kvadrantu Vítězného náměstí mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů.

Ředitel komerční výstavby Penty Real Estate Pavel Streblov v tiskové zprávě v pondělí uvedl, že by měla vzniknout polyfunkční zástavba s dostatkem zeleně a veřejného prostoru. Podoba zástavby podle něj vzejde z mezinárodní architektonické soutěže. Developeři ji plánují vypsat během jednoho roku, realizaci pak předpokládají do roku 2028.

Část zástavby by měla být podle Penty i obytná. Praha 6 je proto podle svého místostarosty připravená s developery jednat o vzniku potřebných služeb a veřejné vybavenosti v lokalitě. Podle Stárka se počítá i se zachováním prostoru pro farmářské trhy, které se nyní na náměstí konají.

Vítězné náměstí vzniklo v roce 1925 a od té doby mělo několik názvů, například v letech 1952 až 1990 se jmenovalo Říjnové revoluce. Mezi Pražany se pro něj nicméně vžil název Kulaťák. Se zástavbou tohoto území počítá dlouhodobě i územní plán Prahy.


Autor: ČTK

Milostivé léto v Praze 2

Dnes v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

Dnes v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

Dnes v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

Včera v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Praha 13 ruší vítání občánků i farmářské trhy

Včera v 08:31

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci se ruší Vítání občánků, které mělo proběhnout ve čtvrtek 2. prosince v obřadní síni radnice Prahy 13.

Projekt školní ulice v Praze 6 se osvědčil, radnice v něm bude pokračovat

Včera v 08:08

V září a říjnu proběhl zkušební provoz projektu školní ulice před ZŠ Hanspaulka v Praze 6. Omezení provozu v ulici Na Čihadle v úseku mezi ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce platilo půlhodinu před začátkem vyučování. Mezi půl osmou a osmou hodinou nesměla před školu vjíždět auta. Protože se režim...

Praha podpoří inovativní projekty ke zlepšení plynulosti dopravy

Včera v 07:14

Radní Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí dotace z Operačního programu Praha – pól růstu ve výši téměř 20 milionů korun na projekt vývoje systému Vytěžování dopravních dat na základě vstupu do Centrálního registru vozidel a dalších databází. Informační systém poskytne data o charakteristikách...

Hlasování třetího ročníku participativního rozpočtu Prahy 15 skončilo, radnice rozdělí 400 tisíc korun

Včera v 07:09

Do závěrečného hlasování obyvatel Prahy 15 se probojovalo 11 návrhů, které splnily podmínky vyhlášené radou městské části. Hlasování probíhalo na webových stránkách Občane, zapoj se! v období od 25. října do 25. listopadu a zúčastnilo se ho 505 lidí, jejichž hlasy se započítaly do celkového pořadí...

Další články
Nahoru