dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská politika

Výstavba úseku V. A metra pokračuje podle plánu

Práce na stavbě nového úseku metra ze stanice Dejvická do stanice Nemocnice Motol pokračují podle plánu a původně stanovené termíny budou dodrženy. Cestující v současné době pociťují jako největší zátěž opravu stropní desky na stanici Dejvická, která se stavbou nového úseku úzce souvisí. Oprava bude podle předpokladu dokončena 31. července. Poté bude obnoveno tolik očekávané autobusové spojení mezi Prahou 5 a Prahou 6 přes Strahov.

Na všech čtyřech stanicích finišují práce na obložení stanic, přípravné práce pro zařízení vestibulů stanic, pokračují montáže vodovodů a kanalizace. Provádějí se montáže kabelových tras a pokládky datových kabelů. V mezistaničních úsecích jsou v současné době položeny kolejnice v obou směrech, a to včetně napájecích kolejnic. Celý úsek je průjezdný. Hotové je i obratiště za stanici Nemocnice Motol.

V polovině listopadu bude stavební I technologická část připravena k zahájení komplexních zkoušek a přejímacího řízení, a to včetně eskalátorů a výtahů. Po tomto datu se budou dokončovat některé terénní úpravy na povrchu, autobusový terminál na Veleslavíně a Vypichu a podchod pod Kukulovou ulicí, který povede přímo do areálu motolské nemocnice.

„V prvním dubnovém týdnu (předpokládáme v pondělí 6. dubna 2015) roku 2015 vyjede na novou trasu první souprava s cestujícími,” říká radní pro dopravu hl. m. Prahy Jiří Pařízek.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) jako investor stavby proinvestoval do konce letošního dubna celkem 12 584 417 mil. korun. Z toho stavební část stála necelých 11 miliard.

„Už v této době lze kvalifikovaně odhadnout, že na konci stavby bude úspora oproti předpokládaným investicím 22,5 miliard korun činit zhruba 2 až 2,5 miliardy,” dodává radní Pařízek.


Další články
Nahoru