Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Výstavba polyfunkčního domu v Pitkovicích by mohla být hotová do konce letošního roku
Plánovaná podoby polyfunkčního domu v Pitkovicích. Zdroj: praha22.cz

Výstavba polyfunkčního domu v Pitkovicích by mohla být hotová do konce letošního roku

Výstavba polyfunkčního domu v pražských Pitkovicích by mohla být hotová do konce letošního roku. Investorem stavby je městská část Praha 22. V budově, kterou nyní za zhruba 105 milionů korun staví firma Reader & Falge, budou mimo jiné nová mateřská škola a ordinace lékaře. Vyplývá to z informací v registru smluv a z usnesení rady městské části Praha 22.

V novém objektu vznikne mateřská škola pro 112 dětí, tělocvična a jídelna. Součástí polyfunkčního domu má být rovněž víceúčelový sál se zázemím pro kulturní, sportovní a spolkové činnosti, prostory pro lékaře a prodejna potravin.

Polyfunkční dům stavební firma staví od podzimu roku 2021 podle architektonického návrhu z roku 2020 z dílny studia Atelier Hromek. Původně bylo plánováno, že výstavba začne na začátku loňského roku a dokončená bude nejpozději letos v květnu.

Odklad termínů podle zástupců městské části způsobilo to, že pravomocné stavební povolení k novostavbě bylo vydané až v říjnu roku 2021.

Proti smlouvě se zhotovitelem, která byla uzavřena v únoru 2021, se navýšila rovněž cena výstavby. Důvodem je podle dokumentů zveřejněných v registru smluv zejména nárůst cen stavebních materiálů. Cena za stavební práce se tak z původních zhruba 91,4 milionu korun zvedla na nynějších asi 105 milionů korun s DPH.

Investice do školské výstavby jsou letos pro Prahu 22 zásadní, řekl už dříve starosta Tomáš Kaněra (ANO). Radnice má letos v plánu rovněž díky přístavbě navýšit kapacitu základní školy U Obory v ulici Vachkova. Pro školáky by tak měly vzniknout čtyři nové třídy.

Praha 22 by podle rozpočtu, který zastupitelé schválili v lednu, měla letos hospodařit s příjmy 195,1 milionu korun a výdaji 234,58 milionu korun. Investovat by se letos podle plánů radnice mělo zhruba 100 milionů korun.

Praha 22, v níž žije přes 11 000 obyvatel, je na jihovýchodě hlavního města. Městská část zahrnuje Uhříněves, Hájek a Pitkovice a spadá do městského obvodu Prahy 10.


Autor: ČTK

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

Včera v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

Včera v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru