Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Výstavba polyfunkčního domu v Pitkovicích by mohla být hotová do konce letošního roku
Plánovaná podoby polyfunkčního domu v Pitkovicích. Zdroj: praha22.cz

Výstavba polyfunkčního domu v Pitkovicích by mohla být hotová do konce letošního roku

Výstavba polyfunkčního domu v pražských Pitkovicích by mohla být hotová do konce letošního roku. Investorem stavby je městská část Praha 22. V budově, kterou nyní za zhruba 105 milionů korun staví firma Reader & Falge, budou mimo jiné nová mateřská škola a ordinace lékaře. Vyplývá to z informací v registru smluv a z usnesení rady městské části Praha 22.

V novém objektu vznikne mateřská škola pro 112 dětí, tělocvična a jídelna. Součástí polyfunkčního domu má být rovněž víceúčelový sál se zázemím pro kulturní, sportovní a spolkové činnosti, prostory pro lékaře a prodejna potravin.

Polyfunkční dům stavební firma staví od podzimu roku 2021 podle architektonického návrhu z roku 2020 z dílny studia Atelier Hromek. Původně bylo plánováno, že výstavba začne na začátku loňského roku a dokončená bude nejpozději letos v květnu.

Odklad termínů podle zástupců městské části způsobilo to, že pravomocné stavební povolení k novostavbě bylo vydané až v říjnu roku 2021.

Proti smlouvě se zhotovitelem, která byla uzavřena v únoru 2021, se navýšila rovněž cena výstavby. Důvodem je podle dokumentů zveřejněných v registru smluv zejména nárůst cen stavebních materiálů. Cena za stavební práce se tak z původních zhruba 91,4 milionu korun zvedla na nynějších asi 105 milionů korun s DPH.

Investice do školské výstavby jsou letos pro Prahu 22 zásadní, řekl už dříve starosta Tomáš Kaněra (ANO). Radnice má letos v plánu rovněž díky přístavbě navýšit kapacitu základní školy U Obory v ulici Vachkova. Pro školáky by tak měly vzniknout čtyři nové třídy.

Praha 22 by podle rozpočtu, který zastupitelé schválili v lednu, měla letos hospodařit s příjmy 195,1 milionu korun a výdaji 234,58 milionu korun. Investovat by se letos podle plánů radnice mělo zhruba 100 milionů korun.

Praha 22, v níž žije přes 11 000 obyvatel, je na jihovýchodě hlavního města. Městská část zahrnuje Uhříněves, Hájek a Pitkovice a spadá do městského obvodu Prahy 10.


Autor: ČTK

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

Včera ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Prázdninový jazykový kurz pro ukrajinské děti

Včera ve 12:21

Na červnové schůzi Rady městské části Praha 5 bylo jednomyslným usnesením schváleno financování „Prázdninového kurzu českého jazyka“ pro 25 dětí občanů Ukrajiny pobývajících v ČR pod dočasnou ochranou nebo s platným vízem v Kulturním a rodinném centru Barrandov, v Záhorského ulici...

Oslavy začátku předsednictví České republiky v Radě EU pokračují

Včera v 08:53

Komponované multižánrové oslavy předsednictví České republiky v Radě EU po pátečním a včerejším programu pokračují dnes, ve čtvrtek a v pátek 1. července.

Dvojka literární: Dopisy Milady Horákové

Včera v 07:55

Veřejná čtení na netradičních místech Prahy 2 z děl autorů, kteří žili či tvořili na Dvojce se konají v rámci akce Dvojka Literární.

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

25. června 2022 v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

24. června 2022 ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

24. června 2022 ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

24. června 2022 v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Hanspaulský festival

24. června 2022 v 11:16

Hudba, občerstvení a koutek pro děti 26. června na louce pod Hanspaulským zámečkem.

PIKI příběhy v parku Portheimka

23. června 2022 ve 13:35

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku...

Další články
Nahoru