Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Výstavba polyfunkčního domu v Pitkovicích by mohla být hotová do konce letošního roku
Plánovaná podoby polyfunkčního domu v Pitkovicích. Zdroj: praha22.cz

Výstavba polyfunkčního domu v Pitkovicích by mohla být hotová do konce letošního roku

Výstavba polyfunkčního domu v pražských Pitkovicích by mohla být hotová do konce letošního roku. Investorem stavby je městská část Praha 22. V budově, kterou nyní za zhruba 105 milionů korun staví firma Reader & Falge, budou mimo jiné nová mateřská škola a ordinace lékaře. Vyplývá to z informací v registru smluv a z usnesení rady městské části Praha 22.

V novém objektu vznikne mateřská škola pro 112 dětí, tělocvična a jídelna. Součástí polyfunkčního domu má být rovněž víceúčelový sál se zázemím pro kulturní, sportovní a spolkové činnosti, prostory pro lékaře a prodejna potravin.

Polyfunkční dům stavební firma staví od podzimu roku 2021 podle architektonického návrhu z roku 2020 z dílny studia Atelier Hromek. Původně bylo plánováno, že výstavba začne na začátku loňského roku a dokončená bude nejpozději letos v květnu.

Odklad termínů podle zástupců městské části způsobilo to, že pravomocné stavební povolení k novostavbě bylo vydané až v říjnu roku 2021.

Proti smlouvě se zhotovitelem, která byla uzavřena v únoru 2021, se navýšila rovněž cena výstavby. Důvodem je podle dokumentů zveřejněných v registru smluv zejména nárůst cen stavebních materiálů. Cena za stavební práce se tak z původních zhruba 91,4 milionu korun zvedla na nynějších asi 105 milionů korun s DPH.

Investice do školské výstavby jsou letos pro Prahu 22 zásadní, řekl už dříve starosta Tomáš Kaněra (ANO). Radnice má letos v plánu rovněž díky přístavbě navýšit kapacitu základní školy U Obory v ulici Vachkova. Pro školáky by tak měly vzniknout čtyři nové třídy.

Praha 22 by podle rozpočtu, který zastupitelé schválili v lednu, měla letos hospodařit s příjmy 195,1 milionu korun a výdaji 234,58 milionu korun. Investovat by se letos podle plánů radnice mělo zhruba 100 milionů korun.

Praha 22, v níž žije přes 11 000 obyvatel, je na jihovýchodě hlavního města. Městská část zahrnuje Uhříněves, Hájek a Pitkovice a spadá do městského obvodu Prahy 10.


Autor: ČTK

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

Včera v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru