dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská doprava

Výstavba plynovodu a údržba vozovky změní dopravní režim ve Wilsonově

Od 2. srpna se mění dopravní režim na komunikaci Wilsonova, kde v úseku od ulice Politických vězňů po výjezd z Václavského náměstí probíhá výstavba plynovodu a souvislá údržba vozovky. Stavební akce skončí do 21. srpna.

„Upozorňujeme na zúžení vozovky na 5,1 metru. Bude zde možnost jízdy dvou vozidel vedle sebe a dojde také ke snížení rychlosti. Žádáme proto řidiče při průjezdu tímto úsekem o zvýšenou pozornost a opatrnost," sdělil magistrát v tiskové zprávě. 

Práce budou probíhat po etapách a podle toho budou zaváděna další dopravní opatření:

 Od 2. do 5. srpna bude uzavřen vjezd do ulice Washingtonova, objížďka povede z Wilsonovy přes Politických vězňů do  Washingtonovy, která bude obousměrná.

Od 2. do 5. srpna bude uzavřen vjezd na Václavské náměstí, objížďka povede z Wilsonovy přes Politických vězňů do Opletalovy ulice, která bude jednosměrná v opačném směru než dosud, a dále na Václavské náměstí.

Od 8. do 17. srpna bude uzavřen vjezd do ulice Vinohradská, objížďka povede z Wilsonovy do Mezibranské a přes Sokolskou, nám. I. P. Pavlova a Legerovu do Vinohradské ulice.

Pěší doprava bude po celou dobu stavby zajištěna, a to následovně:

-  zachovaným přechodem pro chodce přes ulici Wilsonova přechodovou lávkou o minimální šíři 4 metry.

-  v etapách s úplným uzavřením přechodu pro chodce přes ulici Wilsonova bude řádně vyznačena obchozí trasa vedena vestibulem metra, kdy pracovníci stavby budou k dispozici při pomoci osobám imobilním a doprovodu kočárků.


Další články
Nahoru