Dnes Neděle - skorojasno 16°C
Zítra Pondělí - oblacno 15°C
Neděle 2. 10. 2022
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Nové objekty kampusu – Biocentrum a Globcentrum by měly studentům i odborníkům z celé ČR i ze zahraničí sloužit už na podzim 2026. Zahájení výstavby navazuje na vydání územního rozhodnutí, klíčového dokumentu v rámci výstavby, které Kampus Albertov obdržel v letních měsících letošního roku.

Výstavba kampusu na území Památkové rezervace, zapsané v roce 1992 na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, je zároveň největší investicí českého státu a výstavbou UK v centru metropole. Zásadní význam má i pro městskou část Praha 2, v jejímž území se nachází.

„Rozvoj Albertova má moji plnou podporu. Je to významné místo Dvojky s bohatou historií a jsem ráda, že i s budoucností. Jako starostka Prahy 2 mám na starosti školství a dělám vše pro to, aby se u nás skvěle studovalo. Byli to právě studenti, kteří zde na Albertově odstartovali sametovou revoluci a na to nesmíme zapomínat. Je dobře, že jejich další generace bude mít v novém Kampusu moderní zázemí srovnatelné s evropskými univerzitami. O důvod víc, prodloužit si mládí studiem v naší krásné Praze,“ řekla u příležitosti poklepání základního kamene starostka Prahy 2 Jana Černochová, která se slavnostního aktu zúčastnila spolu s místostarostou Prahy 2 Václavem Vondráškem.

kampus-albertov

Poklepáním na základní kámen byla slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Foto: Praha 2


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru