dnes
Úterý - oblacno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská kultura

Výstava Život umělce na 2000 m2

Spolek Petrohradská kolektiv, podporující současná vizuální a audiovizuální díla mladých umělců, zahajuje sezónu výstavou Život umělce na 2000 m2 ve středu 7. října v negalerijních prostorech bývalého obchodu na Újezdě 14.

Petrohradská kolektiv je spolek podporující mladé tvůrce a místní uměleckou komunitu. Mezi dílčí cíle projektu patří jak vytvoření zázemí pro začínající umělce a studenty, ve kterém budou moci rozvíjet svou kreativitu, tak navázání kontaktu se zahraničními tvůrci, spolupráce s místními i mezinárodními institucemi, networking mladých umělců a podpora prezentace jejich tvorby.

Výstavní aktivity spolku budou oficiálně zahájeny 7. října, tedy 159 dní od založení projektu Petrohradská 1.2.3, a to vernisáží, která proběhne na Újezdě 14 od 18 hodin.

Od 9. října, po dobu tří dnů, bude paralelně probíhat doprovodný program k výstavě přímo na Petrohradská 13.

Chystaná výstava Život umělce na 2000 m2 představí residenty Petrohradské a různorodost jejich tvorby, přístupů a vizí, zároveň reflektuje současné umělecké dění nastupující umělecké generace na české scéně. Svým širokým spektrem pokrývá pestrou směsici výtvarných žánrů i přístupů, které sahají od klasické malby, sochy či fotografie až po multimediální instalace, koncept a videoart.

Touto výstavou bude pod hlavičkou Petrohradské odstartován rozsáhlý výstavní cyklus, na který naváže série přednášek, diskusí, komentovaných prohlídek včetně kulturního doprovodného programu.

 


Sarah Kaminsky: Padělatel Adolfo Kaminsky

Včera v 16:56

Když budu hodinu spát, třicet lidí zemře…Pravdivý příběh muže, který zachránil stovky lidí před mučením, deportací a smrtí

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru