dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Velkoformátové fotografie, grafiky a kresby připomenou na Kampě 25 let Prahy v UNESCO
Výstava Praha světová umožní poznat skutečnou tvář metropole. Foto Martin Frouz

Velkoformátové fotografie, grafiky a kresby připomenou na Kampě 25 let Prahy v UNESCO

Na Kampu se vrací výstavní panely s velkoformátovými výjevy z historie. Hlavním tématem je významné výročí 25 let od zapsání Pražské památkové rezervace do prestižního seznamu světového dědictví UNESCO. 

Návštěvníci na výstavě uvidí známé i méně známé grafiky a mapy Prahy, vybrané fotografie, kresby spojené s historií hlavního města i dosud nepublikované plány a výkresy.

Osmatřicet výjevů ukáže kolemjdoucím neobvyklé pohledy na místa v památkové rezervaci. Výstava začne 6. května a potrvá do 4. června. Oboustranně nasvícené panely umístí organizátoři přímo v ulici Na Kampě.

Devatenáct oboustranných v noci nasvícených panelů umístí organizátoři přímo v ulici Na Kampě. „Praha je jedno z nejmalebnějších měst na světě. Je neuvěřitelné, co je možné o ní stále objevovat a jak je možné o ní znovu a znovu jinak, vyprávět,“ říká autor výstavy Ondřej Šefců, který je zároveň ředitelem Národního památkového ústavu v Praze.

Cílem projektu je srozumitelnou a názornou formou představit historické, urbanistické, umělecké i přírodní hodnoty historické Prahy. Expozice bude přístupná denně 24 hodin. Speciální panely navíc umožňují efektní noční nasvícení.


Praha 6 zve na Koncerty na kopci

Dnes v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

V Pragovce se uskuteční dernisáž tří výstav

15. února 2019 v 19:53

Pragovka Gallery a The White Room zvou na společné ukončení výstav na Pragovce. Program bude probíhat v úterý 19. února od 18 hodin v prostorách Pragovka Gallery.

V hrdle zlato, v srdci mír! Městská divadla pražská uvedou dramatizaci románu Honzlová od Zdeny Salivarové

14. února 2019 ve 12:19

První březnovou sobotu se v Městských divadlech uskuteční již osmá premiéra této sezony. Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský představí v Rokoku svoji divadelní adaptaci románu Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící ve stínu svého manžela Josefa...

Jahodové duo v obřadní síni radnice

14. února 2019 v 07:23

Ve čtvrtek 21. února uslyšíte v rámci Cyklu komorních koncertů na vysočanské radnici v Praze 9 Jahodové duo – Pavla Jahodová, violoncello, Jiří Jahoda, housle.

Další články
Nahoru