dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská kultura

Výstava vědeckých fotografií překvapí. Krása pod mikroskopem

Ve vstupní hale Národní technické knihovny vystaví studenti Vysoké školy chemicko-technologické výběr vědeckých snímků z chemických laboratoří. 

vzorek-c-13-0216-nahled

Výstavu s názvem Vzorek č. 13_0216 pořádá studentský spolek UNI ART.

Studenti chtějí poukázat na estetickou stránku přírodních věd. Vernisáž k výstavě proběhne 15. února v 18 hodin.

„Při sběru materiálů na tuto výstavu jsme se zaměřili na krásu samotných laboratorních výstupů jako na druhotnou vlastnost vědeckého materiálu, který v první řadě slouží vědci jako informace,“ říká k výstavě hlavní organizátorka a zároveň zakladatelka spolku Viktorie Čermochová.

Snímky jsou posbírané z laboratoří napříč celou univerzitou a návštěvníkům nabídnou pohled na svět skrze objektivy mikroskopů.

UNI ART je studentský spolek Vysoké školy chemicko-technologické. Studenti jej založili začátkem minulého roku s cílem rozšířit kulturní a společenský život na škole. Organizují hudební a divadelní akce, pomáhají s umělecky zaměřenými projekty a snaží se co nejvíce zapojit studenty školy. Dlouhodobým cílem spolku je navíc propojovat vědecky vzdělané studenty se studenty uměleckých oborů z jiných vysokých škol a přispět tak k jejich vzájemnému obohacování.

Paralelně s výstavou budou k vidění i nejlepší snímky z fotosoutěže Svět (je) chemie, kterou každoročně pořádá VŠCHT pro studenty středních a vysokých škol.Praha 5 zve na přednášku: Dotknout se nebe

Dnes v 15:20

Přednáška a show horolezce Marka Holečka, jednoho z nejlepších světových lezců ve středu 6. února v 17 hodin v zasedacím sále ZMČ P5, 6. patro, Štefánikova 236/13.

Koncert NiTrio. Baroko a klasicismus

Včera v 09:24

Cyklus koncertů komorní hudby Prahy 9 pokračuje na vysočanské radnici 24. ledna od 19 hodin vystoupením skupiny NiTrio.

Praha 8 zve do divadla: Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

Včera v 07:21

Komorní hudební kabaret můžete vidět v pondělí 21. ledna od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Klapkova 26, Praha 8.  

Praha 15 zve na Zpívání v Karolíně

17. ledna 2019 ve 13:07

Zpívání v Karolíně dnes od 18 hodin. Hostivařský Session s Pavlem Roubalem, Rudou Sakalou, a bude i tajný host.

Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

16. ledna 2019 v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

16. ledna 2019 v 11:24

Proč jsou Andersenovy pohádky tak znepokojivé? Skandinavistka a překladatelka Helena Březinová uvede v Praze první českou monografii věnovanou pohádkám Hanse Christiana Andersena.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného

16. ledna 2019 v 09:13

Po více než 40 samostatných výstavách v tuzemsku a zahraničí a řadě výstav společných s dalšími autory představí fotograf Stanislav Pokorný svoji tvorbu také návštěvníkům pražské Nikon Photo Gallery.

Koncert Saxofon napříč žánry v Gröbeho vile

14. ledna 2019 v 17:45

Novou sezónu koncertů Tóny Vinohrad zahájilo 9. ledna Sax a piano duo, které tvoří saxofonista Roman Fojtíček a klavíristka Laura Mikel Vlková. Duo zkušených interpretů klasické hudby i pedagogů mělo na programu skladby renomovaných zahraničních i českých autorů, kteří komponovali pro saxofon, ale...

Další články
Nahoru