dnes
Úterý - skorojasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Pražská kultura

Výstava vědeckých fotografií překvapí. Krása pod mikroskopem

Ve vstupní hale Národní technické knihovny vystaví studenti Vysoké školy chemicko-technologické výběr vědeckých snímků z chemických laboratoří. 

vzorek-c-13-0216-nahled

Výstavu s názvem Vzorek č. 13_0216 pořádá studentský spolek UNI ART.

Studenti chtějí poukázat na estetickou stránku přírodních věd. Vernisáž k výstavě proběhne 15. února v 18 hodin.

„Při sběru materiálů na tuto výstavu jsme se zaměřili na krásu samotných laboratorních výstupů jako na druhotnou vlastnost vědeckého materiálu, který v první řadě slouží vědci jako informace,“ říká k výstavě hlavní organizátorka a zároveň zakladatelka spolku Viktorie Čermochová.

Snímky jsou posbírané z laboratoří napříč celou univerzitou a návštěvníkům nabídnou pohled na svět skrze objektivy mikroskopů.

UNI ART je studentský spolek Vysoké školy chemicko-technologické. Studenti jej založili začátkem minulého roku s cílem rozšířit kulturní a společenský život na škole. Organizují hudební a divadelní akce, pomáhají s umělecky zaměřenými projekty a snaží se co nejvíce zapojit studenty školy. Dlouhodobým cílem spolku je navíc propojovat vědecky vzdělané studenty se studenty uměleckých oborů z jiných vysokých škol a přispět tak k jejich vzájemnému obohacování.

Paralelně s výstavou budou k vidění i nejlepší snímky z fotosoutěže Svět (je) chemie, kterou každoročně pořádá VŠCHT pro studenty středních a vysokých škol.Knižní novinka: Mrazivý thriller Hračkář slibuje napětí, husí kůži a bušící srdce

21. dubna 2019 ve 21:39

Hračkář, mrazivý thriller od autora bestselleru Šelma, je knižní novinkou nakladatelství Kalibr. Profesor Theo Cray se tentokrát vydává na stopu děsivé pověsti o Hračkářovi, který hodným dětem dává hračky a ty zlobivé… No, o tom se jenom šeptá. Připravte se na husí kůži a bušící srdce, Andrew...

Bukureští se projdete na náměstí Míru

18. dubna 2019 v 07:16

U příležitosti předsednictví Rumunska v Radě Evropské unie se ve výstavních prostorách radnice na náměstí Míru, v těsné blízkosti Rumunské ulice, koná výstava Procházky Bukureští.

EPOS 257: Dýmová hora

16. dubna 2019 v 16:25

Jak dnes v Praze žijí lidé bez domova? Někdy stačí odbočit z ulice, přelézt plot a ocitnout se uprostřed skryté periferie. Výstava představí jedno takové místo v Praze na Třebešíně, kterému jeho obyvatelé říkali Dýmová hora.

Panochovo kvarteto ve lhoteckém kostele

16. dubna 2019 v 08:41

Benefiční koncert klasické hudby pořádá v pondělí 27. května od 19 hodin farnost při kostele Panny Marie Královny míru v Praze – Lhotce.

Výstava: Malešická průmyslová oblast

14. dubna 2019 v 06:45

Malešická průmyslová oblast je převážně součástí katastrálního území Malešice. Malou částí zasahuje do katastru Strašnice, Hostivař, Štěrboholy a Kyje. Administrativně spadá pod městskou část Praha 10, Praha 14 a Praha 15.

Pavlína Jíšová zve na křest a koncert

12. dubna 2019 v 08:04

Folková zpěvačka Pavlína Jíšová vydává své již desáté album.

Další články
Nahoru