Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Výstava umožní ve virtuální realitě procházku okolím hlavního nádraží před sto lety
20 zář
24 zář
Výstavy
Takto vypadala před sto lety lokalita dnešní severojižní magistrály. Vpravo je budova opery, v pozadí nádraží. Zdroj: mediapark

Výstava umožní ve virtuální realitě procházku okolím hlavního nádraží před sto lety

20. 9. 2022 - 24. 9. 2022
Na náměstí Republiky v centru Prahy lze od úterý do soboty 24. září navštívit v dočasném pavilonu multimediální výstavu „100 let metropole v srdci Evropy“, která populárním způsobem ukáže proměny metropole v jejím samotném srdci v minulých 100 letech.

Historik architektury Zdeněk Lukeš, odborný garant projektu, zvolil pro tuto příležitost dnes už těžko představitelný prostor mezi hlavním nádražím a Václavským náměstím, tehdejší noblesní Sadovou třídu s neméně honosným parkem, dnešní nevábnou část severojižní magistrály s nevábným parkem zvaným Sherwood.

Ve virtuální realitě tak oživne atraktivní část centra Prahy, která měla být navždy zapomenuta. Lokalita tehdejší Sadové třídy mezi hlavním nádražím a Národním muzeem bude na základě dobových plánů a fotografií vymodelovaná ve 3D pro potřeby virtuální reality a návštěvníci si budou moci vybrané části ulice doslova projít.

Na náměstí Republiky bude v dočasné expozici umístěné velké panoramatické plátno, které by návštěvníky mělo doslova vtáhnout do tehdejší podoby středu metropole. Před ním budou umístěny VR pointy, kde budou moci zájemci sledovat tehdejší podobu Sadové třídy prostřednictvím 3D brýlí. Výstava je bude otevřena každý den od 9 do 19 hodin. Vstup je zdarma. 


Autor: puc

Trio Bohémo zakončí jarní část festivalu Věčná naděje

Včera v 10:57

Šestý ročník festivalu Věčná naděje zakončí svou jarní část 30. března koncertem Tria Bohémo v kostele sv. Vavřince na Malé Straně.

Oslavy Mezinárodního dne Romů

Včera v 07:17

Nezisková organizace ARA Art letos pořádá již 9. ročník oslav Mezinárodního dne Romů. Ten se slaví 8. dubna již od roku 1971, kdy byla založena Mezinárodní romská unie. Oslavy proběhnou od 5. do 8. dubna na několika místech v Praze.

Výstava obrazů Radky Kuželové na radnici

27. března 2023 ve 13:12

V atriu radnice Prahy 13 je k vidění nová výstava obrazů Radky Kuželové a dalších autorů ze skupiny Beneart.

Legendární klub na Chmelnici připomene výstava v Malostranské besedě

27. března 2023 ve 13:02

Historie české, respektive československé, alternativní kulturní scény v osmdesátých a první polovině devadesátých let minulého století je neodmyslitelně spjata s legendárním Junior klubem Na Chmelnici na pražském Žižkově. Od 4. dubna do 15. května se na výstavě Tenkrát Na Chmelnici v Malostranské...

Výstava: Zrod Velké Prahy

27. března 2023 v 10:38

Výstava Zrod Velké Prahy se koná od 3. dubna do 28. dubna v prvním patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Chladné dítě bude mít premiéru v divadle DISK

23. března 2023 v 08:49

Inscenační tým v čele s režisérem Tomášem Rálišem se rozhodl pro inscenaci v Čechách dosud neuvedené hry „Chladné dítě“ německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Poprvé bude toto současné německé dílo uvedeno v divadle DISK v pátek 31. března.

Goethe-Islands hledají české kapely a německé songy

23. března 2023 v 08:38

Německý Goethe-Institut a hudební festival United Islands of Prague hledají hudební skupiny složené z žáků základních a středních škol, v jejichž tvorbě je zastoupena němčina. Vítězové soutěže Goethe Islands vystoupí ve velkém stylu s vlastním koncertem v rámci květnových United...

Setkání kultur 2023: Hudební večer v KD Kyje

22. března 2023 ve 21:43

Letošní ročník Setkání kultur 2023 přivítá v Kulturním domě v Kyjích hosta vystupující kapely Bachtale Apsa herečku a zpěvačku Barboru Hrzánovou, kapelu Devles a pěvecký soubor z Černého Mostu Romano Balvaj.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Festival o (ne)svobodě, (ne)bezpečí a (ne)rovnoprávnosti Nová komedie

22. března 2023 v 08:27

Městská divadla pražská zvou na mezinárodní festival mladých tvůrců Nová komedie, který se bude konat ve dnech 11. – 18. dubna. V rámci letošního ročníku budou v divadle Komedie uvedeny inscenace z polských, slovenských a českých divadel. Nebudou chybět ani koncerty a debaty...

Další články
Nahoru