dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Výstava Ulice není moje volba ukazuje příběhy Soni, Rudy, Aleny a dalších bezdomovců
Výstava je k vidění na pražském hlavním nádraží. Foto: archiv CSSP

Výstava Ulice není moje volba ukazuje příběhy Soni, Rudy, Aleny a dalších bezdomovců

Výstava Ulice není moje volba byla zahájena dnes v hale Wilsonova nádraží a potrvá až do 2. ledna, kdy stejnojmenná celopražská kampaň končí. Od 3. do 10. ledna 2017 bude výstava k vidění v Obchodním centru Nový Smíchov a poté se přemístí pod sochu sv. Václava na Václavské náměstí, kde bude až do poloviny února.

Zájemci si na výstavě mohou prohlédnout 10 oboustranných panelů s fotografiemi a autentickými příběhy lidí bez domova. Dvacítka příběhů například paní Aleny, Hany, Soni a pánů Jiřího, Rudolfa, Miroslava, Luboše a dalších naznačují, že cesta z ulice do běžného života bývá trnitá a nesnadná.

Výstava chce prostřednictvím příběhů ukázat svět lidí bez domova z jiného úhlu. Jsou to lidé jako my ostatní, jen se jim jejich životní příběh zadrhl. Jsou mezi nimi i ti, kteří chtějí svůj život na ulici změnit.

Na plakátech v rámci kampaně se proto veřejnosti ptají: „Dáte nám ještě šanci na změnu?“ Výstava přináší svědectví o každodenním životě osob bez přístřeší a je výzvou k větší toleranci k této skupině obyvatel hl. m. Prahy.


Další články
Nahoru