dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Výstava ukáže skvosty českého secesního skla
Návštěvníci uvidí unikátní ukázku tvorby v podstatě všech velkých českých skláren. Foto: archiv

Výstava ukáže skvosty českého secesního skla

V Klubu starožitníků na Starém Městě začne ve středu 25. září jedinečná výstava „Secese spoutaná sklem“, kterou ve svých prostorách ve Valentinské ulici připravila Asociace starožitníků sdružující starožitníky z celé České republiky. Lidé si budou prohlédnout jedinečný výběr z produkce slavných českých secesních skláren.

„Chceme ukázat, že secese není jen Alfons Mucha, ale především obrovské množství dekorativních předmětů denní potřeby. Vůbec nejvýrazněji se secese promítla právě do skla. Návštěvníci výstavy si budou moci v komorním prostředí prohlédnout unikátní ukázku tvorby v podstatě všech velkých českých skláren, jejichž výrobky představovaly ve své době vrchol světové produkce,“ uvedl Jan Neumann, prezident asociace.

Připomíná, že čeští skláři měli dobrou výchozí pozici, protože české sklárny byly již ve druhé polovině 19. století dobře technologicky vybaveny a mohly si proto dovolit experimentovat a přizpůsobit se nové „secesní“ vlně, která přišla na přelomu století.

„České secesní sklo je dodnes velmi žádaným sběratelským artiklem a sběratelé se k němu opět vracejí,“ dodává Jan Neumann.

Ten zároveň věří, že cestu k nádherným produktům slavných českých skláren si najdou nejen sběratelé a dlouhodobí milovníci starožitností, ale bude je obdivovat i laická veřejnost.

Výstava bude veřejnosti přístupná ve všední dny od 14 do 18 hodin a potrvá do 25. října.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru