Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Výstava THE JOY OF LIFE Petry McGrath v hotelu Four Seasons
Petra McGrath. Foto: Robert Tichý

Výstava THE JOY OF LIFE Petry McGrath v hotelu Four Seasons

Petra McGrath (1972), česko-australská malířka a designérka žijící střídavě v Čechách a v Austrálii, vystavuje v luxusních prostorách restaurace CottoCrudo hotelu Four Seasons v Praze, cyklus velkoformátových pláten nazvaný THE JOY OF LIFE. Tématem výstavy je radost ze života, kterou malířka sama vyzařuje. 

Abstraktní barevné a harmonické obrazy budou moci hosté restaurace a baru shlédnout každý den od 20. prosince do konce března.

THE JOY OF LIFE navazuje na výstavu, kterou Petra otevřela před dvěma lety. Její název vznikl díky architektovi Otto Dvořákovi, který se i podílel na dnešní podobě hotelu Four Seasons v Praze.

„Otto mě velmi podporoval v mé tvorbě. Obrazy v něm vyvolávaly radost ze života. Bohužel letos v srpnu odešel. Velice si vážím možnosti vystavovat právě v hotelu Four Seasons a vnímám to i jako určitou poctu tomuto významnému člověku a sběrateli umění. Jeho žena Maya Lukas se dokonce podílí i na této výstavě a výstavu uvede, “ vysvětluje Petra McGrath.

Petra McGrath se ve svých dvaatřiceti letech rozhodla odstěhovat do Austrálie, ačkoli měla v Praze velmi úspěšnou realitní agenturu i zázemí a věnovala se designu. Šla si za svým snem. Žít v krásné Austrálii a vyjádřit se malbou byla její touha již od dětství. V Sydney začala malbu studovat.

„Jsem šťastná, že jsem si zvolila životní cestu, která mě naplňuje radostí, přináší mi mnoho inspirace a tvořivé energie, poznávání krásných míst, setkání. To vše mohu dále přenášet do svých obrazů. Miluji volnou tvorbu, abstrakci a symboliku, která mi dává svobodu a možnost se originálně vyjádřit,“ doplňuje dnes úspěšná malířka, která svá díla vystavuje v Čechách, Austrálii, ale i dalších zemích.

„Odvaha je slovo, které mi tane na mysli, když se s Petrou McGrath setkávám. Odvaha opustit svou rodnou zemi a vydat se na druhý konec světa. Odvaha opustit práci a vydat se za svým srdcem a začít tvořit. Odvaha používat ve svých dílech výrazné barvy. Odvaha být rozkročená mezi dvěma kontinenty. Odvaha být v obou kulturách antropologem, zúčastněným pozorovatelem. Odvaha promítat do svých děl radost, naději a pozitivní přístup k životu…Odvaha žít.,“ říká o Petře McGrath kurátorka umění Anna Pulkertová.

Obrazy vytvořené akryl, olej, pastel na plátně jsou prodejní.

Petra McGrath je malířka a designérka, která žije střídavě v Praze a v Sydney. V jejím zralém díle i jejími interpretacemi je neobyčejná, ale zřetelná harmonická rovnováha vůle k cílevědomému záměru spolu se suverénní spontánností a improvizací. Tato symbióza je klíčovým charakterem osobitosti a energie jejích obrazů. Zdroje osobní inspirace Petry jsou především její pozornost a vizuální citlivost k prostředí, světlu, barvám, rozlišností a společných jmenovatelů obou kultur Evropy a Austrálie. Obrazy Petry jsou ojedinělým příkladem suverénních harmonických kombinací figurativních elementů v rámci barevných abstrakcí s náznaky prostorového vnímání a originálních kompozic.


Autor: Alo

Čtyřicet let v srdci Hostivaře

Dnes ve 21:03

Oslava výročí ZŠ Hostivař se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

Festival Metronome Prague 2024 skončil, oproti loňsku ho navštívilo méně lidí

Dnes v 09:45

V neděli nad ránem se s posledními návštěvníky rozloučil 7. ročník hudebního festivalu Metronome Prague 2024. Letos během tří dnů na čtyřech pódiích vystoupilo 80 umělců. Vedle velkých jmen současné hudební scény Raye, Milky Chance, Meute, The Last Dinner Party, Michaela Kiwanuky či Toma Grennana...

Kateřina Karešová a Tom Cortés vystoupí v Malešickém parku

Včera v 08:54

Poslední z koncertů na Malešičáku se koná v rámci Letní scény Prahy 10 ve čtvrtek 27. června.

Koncert klasické hudby s romskými prvky

20. června 2024 v 10:50

Praha 14 zve na koncert v sobotu 29. června od 19 hodin v KD Kyje.

Výstava na radnici: Unfocused

20. června 2024 v 09:01

Studenti Univerzity třetího věku z oboru Digitální fotografie a pod vedením Ladislava Hovorky vytvořili velmi osobitou a rozmanitou výstavu fotografií.

Letní slavnosti staré hudby

20. června 2024 v 08:31

Festival Letní slavnosti staré hudby začne za necelý měsíc v Praze. Od 16. července do 6. srpna opět rozezní historické sály i kostely hudbou dávno minulých staletí. Nabídne poklady z hudebních archivů, netradiční hudební nástroje i strhující hudební kreativitu.

Zen Elements: Nová japonská a současná hudba

19. června 2024 v 09:17

Trio japonských virtuózů a nová česká freejazzová formace KlangWesen rozezní Velký sál Novoměstské radnice 26. června v 19:30 hodin.

Výstava Historie a současnost Prahy 4 putuje po základních školách

19. června 2024 v 08:14

Výstava nazvaná Historie a současnost Prahy 4, jejíž vernisáž se uskutečnila v loňském roce v budově Úřadu městské části Praha 4, putuje nyní po základních školách Prahy 4. Aktuálně je k vidění v Základní škole Jižní.

Koncert na Hradčanském náměstí

19. června 2024 v 06:52

Open Air koncert České filharmonie už tradičně zakončuje koncertní sezonu na Hradčanském náměstí a je pro všechny zdarma.

Praha 10: Letní scéna na Skalce

18. června 2024 ve 21:19

V parčíku u Aldašínské sev rámci Letní scény Prahy 10 můžete těšit na hudbu a divadlo pro děti. 

Startuje letní kino na Pragovce. Sezónu zahájí filmem Daaaaaalí!

17. června 2024 ve 13:37

V úterý 18. června zahájí Pragovka Gallery sedmou sezónu letního kina filmem Quentina Dupieuxe Daaaaaalí! Každé úterý po setmění bude Pragovka opět patřit filmům.

Letní scéna Prahy 10: Tento týden v Malešicích

17. června 2024 v 08:13

Hudbu a divadlo pro děti nabízí Praha 10. Ve čtvrtek 20. června hraje Radka Hronovská a v neděli 23. června uvidí děti pohádku.

Circus Brothers vystoupí v Praze 15

14. června 2024 v 17:01

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

Výstava: Koblen & Lazar

14. června 2024 v 17:01

Výstava Koblen & Lazar nabízí pohled na tvorbu dvou výrazných osobností současného umění – Karolíny Koblen a Romana Lazara. Výstava inspirovaná ikonickým partnerstvím Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata zkoumá paralely mezi jejich díly a odhaluje společná témata...

Další články
Nahoru