Dnes Sobota - oblacno 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražská kultura

Výstava Resurrection malíře MAXIMa vás pohltí svou jedinečností

Maxim Havlíček, fascinující česko-americký malíř známý pod uměleckým jménem MAXIM, 1. srpna představil svou sólovou výstavu Resurrection. Najdete ji v Galerii 1 ve Štěpánské ulici. MAXIM odhalil unikátní díla, která představují jeho novou životní etapu. Jeho dosud nejrozsáhlejší exhibici doplňují interaktivní světelná instalace a hudba Karla Havlíčka. Výstavu je možné navštívit od 1. 8. do 26. 8. Vstupné je zdarma.

„V ateliérech v Los Angeles a v pražských Holešovicích vznikala díla, která si budete moci prohlédnout ode dneška až do 26. srpna v pražské Galerii 1,” zve umělec na svou nejrozsáhlejší sólovou výstavu. Tato exhibice s názvem Resurrection neboli Vzkříšení v sobě nese odkaz k novému uměleckému a životnímu směřování autora.

Proměna života, proměna tvorby
Dříve bývaly umělcovy obrazy více plastické, s použitím až sochařské techniky, nicméně právě teď máte jedinečnou možnost spatřit obrazy s trojrozměrnou zdařilou optickou iluzí, která snadno oklame oko pozorovatele. „Uvidíte nová umělecká díla, která se proměnila vizuálně od těch předešlých nejenom díky novým a netradičním materiálům, ale i škálou barev, která je pro mě netradiční, ale v tomto případě naprosto vystihující. To vše je spojeno s mým novým já a mou novou životní etapou,” sděluje malíř.

Tvorba světového umělce je charakteristická kaligrafií, to se nemění. Do obrazů MAXIM vkládá veškeré myšlenky, pocity, emoce, které k němu přichází v daném okamžiku tvorby. Umělec s obrazy promlouvá, pracuje na několika najednou a přitom stále zůstává ve flow. Díky tomu vznikají umělecké skvosty, které najdete v galeriích po celém světě.

Unikátnost a nádech nového
Výstava Resurrection nabídne 31 děl, která dosud nebyla nikde vystavována. Součástí je unikátní, video-mapingem obohacený obraz Metallum Symphony, který byl vytvořen speciálně pro partnera výstavy, značku Ploom. O perfektní zvukový podkres se postará skladatel Karel Havlíček, umělcovo dvojče. Výstava potrvá do 26. srpna.Autor: Cen

Praha 6 zná vítěze letošního ročníku soutěže AntiFet Fest, je jím film Dva světy

Včera v 16:12

V divadle Semafor se uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku obvodního kola soutěže amatérských filmů žáků základních škol z Prahy 6.

Léto s živou hudbou 2024 v Praze 15

Včera v 11:52

Pro všechny milovníky dobré hudby odstartuje ve čtvrtek 6. června v Pivovaru Hostivar Léto s živou hudbou 2024. Koncerty se budou konat pod širým nebem každý čtvrtek od 19 hodin za příznivého počasí.

Villa Pellé hostí díla ikony street artu, Španěla Aryze

Včera v 06:07

Světově uznávaný malíř, ilustrátor a autor instalací ve veřejném prostoru Octavi Arrizabalaga známý pod pseudonymem Aryz poprvé vystavuje v České republice. A vybral si bubenečskou Villu Pellé.

Červen ve Viole: Konec sezony s oblíbenými herci a herečkami a Cirkusovou pohádkou ke Dni dětí

23. května 2024 v 11:46

Divadlo Viola na Národní třídě se s letošní divadelní sezonou loučí reprízami úspěšných inscenací. Dříve, než dveře do zdejšího útulného hlediště uzavřou divadelní prázdniny, jsou diváci 5. června od 20 hodin zváni na úsměvný i dojemný příběh Michelle, pro níž se řeč stává stále větším bludištěm....

Orchestr Pražské konzervatoře hraje v Kyjích

22. května 2024 v 19:14

Komorní orchestr Pražské konzervatoře je tvořen třiceti studenty 2. a 3. ročníků školy oddělení smyčcových nástrojů. Vedle barokního a symfonického orchestru je jedním ze tří výstavních těles této významné instituce.

Prosecká zastaveníčka zvou na červnové koncerty

22. května 2024 v 16:38

Praha 9 zve na Prosecká zastaveníčka do Parku Přátelství. Koncerty se konají od května do září vždy v úterý, začínají v 18 hodin a jsou zdarma.

Skladby Antonína Dvořáka a Jana Hanuše zazní v kostele sv. Antonína

21. května 2024 ve 20:50

Ve čtvrtek 23. května večer od 19:30 hodin se můžete zaposlouchat do tónů skladeb Antonína Dvořáka nebo Jana Hanuše na Strossmayerově náměstí. Koncert je zdarma.

Tóny Vinohrad: Hudba a ladný pohyb v Gröbeho vile

21. května 2024 v 11:31

Ve středu 22. května poznáte, jak se i v komorním podání doplňuje úžasná hudba a ladný pohyb. Květnový koncert z cyklu Tóny Vinohrad nabízí program s názvem Do tance.

Mistři grafiky manýrismu ve Valdštejnské jízdárně

21. května 2024 v 10:44

Výstava Od Michelangela po Callota / Umění grafiky manýrismu návštěvníkům nabízí více než dvě stovky děl, grafiku, kresbu, malbu a umělecké řemeslo. Výstava je připravena ve spolupráci s francouzským Muzeem Louvre, je otevřena ve Valdštejnské jízdárně od 17. května do...

Atomic Gigolo zahrají na Vyšehradě

21. května 2024 v 06:56

První koncert letošní sezóny, za úplňku a s jedinečným vyšehradským výhledem ve čtvrtek 23. května. Vstupné dobrovolné, začíná se v 19 hodin.

Přednáška: Toyen, tajemná bytost

21. května 2024 ve 02:10

Dítě bez rodiny. Žena bez milostného vztahu. Chudobná umělkyně. Čtyři mýty, čtyři klišé, které malířka z velké části sama koncipovala.

Soutěž s innogy o vstupenky na koncerty Pražského jara

20. května 2024 v 07:31

Společnost innogy zve na koncerty Pražského jara do Fora Karlin a do Rudolfina. Spolupráce innogy a prestižního hudebního festivalu trvá od roku 1995.

Victoria Hanna a Omri Mor oživí dávné hebrejské písně

19. května 2024 ve 12:54

Výrazné osobnosti jeruzalémské scény, zpěvačka Victoria Hanna a klavírní virtuóz Omri Mor, se ponoří k pramenům levantské hudby. 

Dudes & Barbies gallery hostí Andyho Franka

19. května 2024 v 08:00

Výstava Andyho Franka se bude konat v prostorách Vnitroblocku od 24. května do 26 června. Již druhá autorova výstava v Praze bude největší v jeho dosavadní kariéře.

Další články
Nahoru