dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Letní PrahaPražská kultura

Výstava pro milovníky filmů a proti xenofobii

Až do 28. srpna můžete na několika místech Prahy 1 vidět výstavu filmových plakátů česko-kanadského výtvarníka Miloše Reindla, pořádanou nadací Palbric Art Foundation ve spolupráci s Prahou 1. Výstava chce podpořit diverzitu a pomoci ke zmírnění xenofobie.

„Jsem velkým obdivovatelem filmu i filmových plakátů, a proto mám také velmi rád unikátní plakáty Miloše Reindla, který v Americe dosáhl zasloužených úspěchů a kterého nyní s velkou radostí představujeme i u nás,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, podle kterého je stávající výstava Reindlových plakátů ke slavným filmům vynikajícím oživením a zkultivováním veřejného prostoru.

Výstava s názvem „Do not pass by“ byla slavnostně zahájena v neděli v podvečer na piazzetě Národního divadla.

Kromě tohoto místa je expozici možné do 28. srpna zhlédnout i v parku Kampa a v ulici Na příkopě.

Venkovní výstavu filmových plakátů, které česko-kanadský výtvarník Miloš Reindl (1923–2002) vytvořil v Československu před svým odchodem do Kanady, pořádá Palbric Art Foundation ve spolupráci s městskou částí Praha 1.

Třicítka výstavních panelů kromě Reindlova plakátu obsahuje druhou dvojjazyčnou (EN-CZ) stranu, která je zaměřena na podporu diverzity, zmírnění všeobecně se rozpínající xenofobie a která mimo jiné obsahuje pozitivní vzkaz jak pro všechny „nově příchozí“, tak pro jejich „nové hostitele“, včetně prezentace významných úspěchů uprchlíků v jejich nových domovech.

Výstava se na podzim přestěhuje do Montrealu, další rok bude k vidění např. v Mexiku, Itálii a Brazílii.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru