dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Výstava: Příběh loga Občanského fóra
Jediné revoluční logo, které se usmívá. Foto: MČ Praha 1

Výstava: Příběh loga Občanského fóra

Do 31. ledna můžete v Museu Kampa a jeho nejbližším okolí zhlédnout výstavu s názvem Příběh loga Občanského fóra, jejímž autorem je autor loga Pavel Šťastný, který pro OF pracoval více než rok a dělal tiskové materiály, dopisní papíry, placky, volební plakát či novoročenky.

„Logo Občanského fóra je dodnes nepřekonaným fenoménem, který sám o sobě šířil pozitivní náladu,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který jí udělil svoji záštitu.

Podle ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského je logo OF neobyčejně půvabné a symbolizující nejen Občanské fórum, ale celou listopadovou revoluci. „Je to jediné revoluční logo, které se usmívá. Je to logo revoluce, která má dobrou náladu,“ řekl Žantovský.

Podle europoslance a představitele Musea Kampa Jiřího Pospíšila se museum touto výstavou velmi rádo hlásí k zakladateli moderního českého státu. „Každé Vánoce pořádáme vánoční setkání s tradičním zahájením malé výstavy. Touto výstavou uzavíráme rok 80. narozenin pana prezidenta Václava Havla,“ prohlásil Jiří Pospíšil.

Expozice obsahuje řadu dobových materiálů z roku 1989 i z letošního listopadu. „Před 27 lety jsme byli všichni nadšení a všichni jsme logo nosili. Byla to značka národa. A já jsem hrozně rád, že to teď děti a mladí lidé v listopadu zase nosili a že se to vrací,“ vysvětlil autor výstavy a loga Pavel Šťastný, který je zároveň sběratelem vidliček, kterých má pět set. A protože se snažil výstavu trochu odlehčit, tak jsou její součástí například „prostředky komunikace“ v roce 1989 – pendrek a váleček na nudle, samozřejmě s logem – a několik zajímavých vidliček, včetně Havlovy vidličky z hospody U zlatého tygra.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru