dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Výstava představí obrazy malované ústy nebo nohama
Ilustrační kresba: archiv NM

Výstava představí obrazy malované ústy nebo nohama

V Nové budově Národního muzea na začátku Vinohradské ulice (bývalé sídlo Federálního shromáždění ČSSR) začne ve středu 26. října výstava představující pozoruhodná díla zdravotně postižených malířů.

K vidění budou obrazy od umělců, kteří malují ústy a nohama, protože vlivem úrazu, nemoci či vrozené vady ztratili tvořivou schopnost rukou. Mnozí z nich jsou upoutáni na lůžko či invalidní vozík. Ve svém každodenním životě jsou závislí na pomoci druhých lidí. Přesto se však nevzdali a navzdory svému osudu rozvíjejí svůj umělecký talent.

Na výstavě si návštěvníci prohlédnou optimistické obrazy, které prozrazují, že tito malíři dovedou být i přes svůj handicap šťastní lidé. Za každým obrazem je skryta velká houževnatost a píle. Vystavena budou díla nejen českých malířů, ale i 15 děl jejich zahraničních kolegů.

Komentovaná prohlídka expozice se uskuteční v úterý 25. října od 13 hodin.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru