dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská kultura

Výstava „Praha světová“ je prodloužena do konce června

Výstava „Praha světová – 25 let UNESCO“ na Kampě slaví úspěch a k vidění bude až do 29. června. Během května ji navštívily desítky tisíc Pražanů i turistů. 

Expozice připomíná na velkoformátových fotografiích, grafikách a kresbách výročí 25 let od zapsání Pražské památkové rezervace do prestižního seznamu světového dědictví UNESCO.

Na devatenácti oboustranných panelech mohou návštěvníci vidět mimo jiné nejstarší známý pohled na Prahu z roku 1493 a poznají podobu „původních obyvatel“ před 400 miliony let. Mnohé z děl jsou k vidění vůbec poprvé.

Panely nabízejí pohled na známé i méně známé grafiky a mapy Prahy, vybrané fotografie, kresby spojené s historií hlavního města i dosud nepublikované plány a výkresy. Expozice navíc odhaluje neznámé zajímavosti a pohledy na českou metropoli. Návštěvníci výstavy například zjistí, proč je Praha nazývána „Zlatou“, na základě čeho byla zařazena do seznamu UNESCO a co všechno je k vidění na pražských fasádách.

„O vybudování obludného pomníku sovětského diktátora J. V. Stalina v 50. letech vědí asi všichni.  Ale málo se ví, že podobná obludária měla ozdobit i pravý břeh řeky a to hned v sousedství Karlova mostu. A při prohlídce projektů z doby nacistické okupace Vám bude opravdu běhat mráz po zádech,“ odkrývá další zajímavosti expozice její autor Ondřej Šefců, který je zároveň ředitelem Národního památkového ústavu v Praze. Expozice je přístupná denně 24 hodin. Speciální panely navíc umožňují efektní noční nasvícení.


Praha 5 zve na přednášku: Dotknout se nebe

Dnes v 15:20

Přednáška a show horolezce Marka Holečka, jednoho z nejlepších světových lezců ve středu 6. února v 17 hodin v zasedacím sále ZMČ P5, 6. patro, Štefánikova 236/13.

Koncert NiTrio. Baroko a klasicismus

Včera v 09:24

Cyklus koncertů komorní hudby Prahy 9 pokračuje na vysočanské radnici 24. ledna od 19 hodin vystoupením skupiny NiTrio.

Praha 8 zve do divadla: Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

Včera v 07:21

Komorní hudební kabaret můžete vidět v pondělí 21. ledna od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Klapkova 26, Praha 8.  

Praha 15 zve na Zpívání v Karolíně

17. ledna 2019 ve 13:07

Zpívání v Karolíně dnes od 18 hodin. Hostivařský Session s Pavlem Roubalem, Rudou Sakalou, a bude i tajný host.

Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

16. ledna 2019 v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

16. ledna 2019 v 11:24

Proč jsou Andersenovy pohádky tak znepokojivé? Skandinavistka a překladatelka Helena Březinová uvede v Praze první českou monografii věnovanou pohádkám Hanse Christiana Andersena.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného

16. ledna 2019 v 09:13

Po více než 40 samostatných výstavách v tuzemsku a zahraničí a řadě výstav společných s dalšími autory představí fotograf Stanislav Pokorný svoji tvorbu také návštěvníkům pražské Nikon Photo Gallery.

Koncert Saxofon napříč žánry v Gröbeho vile

14. ledna 2019 v 17:45

Novou sezónu koncertů Tóny Vinohrad zahájilo 9. ledna Sax a piano duo, které tvoří saxofonista Roman Fojtíček a klavíristka Laura Mikel Vlková. Duo zkušených interpretů klasické hudby i pedagogů mělo na programu skladby renomovaných zahraničních i českých autorů, kteří komponovali pro saxofon, ale...

Další články
Nahoru