dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Výstava „Praha světová“ je prodloužena do konce června

Výstava „Praha světová – 25 let UNESCO“ na Kampě slaví úspěch a k vidění bude až do 29. června. Během května ji navštívily desítky tisíc Pražanů i turistů. 

Expozice připomíná na velkoformátových fotografiích, grafikách a kresbách výročí 25 let od zapsání Pražské památkové rezervace do prestižního seznamu světového dědictví UNESCO.

Na devatenácti oboustranných panelech mohou návštěvníci vidět mimo jiné nejstarší známý pohled na Prahu z roku 1493 a poznají podobu „původních obyvatel“ před 400 miliony let. Mnohé z děl jsou k vidění vůbec poprvé.

Panely nabízejí pohled na známé i méně známé grafiky a mapy Prahy, vybrané fotografie, kresby spojené s historií hlavního města i dosud nepublikované plány a výkresy. Expozice navíc odhaluje neznámé zajímavosti a pohledy na českou metropoli. Návštěvníci výstavy například zjistí, proč je Praha nazývána „Zlatou“, na základě čeho byla zařazena do seznamu UNESCO a co všechno je k vidění na pražských fasádách.

„O vybudování obludného pomníku sovětského diktátora J. V. Stalina v 50. letech vědí asi všichni.  Ale málo se ví, že podobná obludária měla ozdobit i pravý břeh řeky a to hned v sousedství Karlova mostu. A při prohlídce projektů z doby nacistické okupace Vám bude opravdu běhat mráz po zádech,“ odkrývá další zajímavosti expozice její autor Ondřej Šefců, který je zároveň ředitelem Národního památkového ústavu v Praze. Expozice je přístupná denně 24 hodin. Speciální panely navíc umožňují efektní noční nasvícení.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru