dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Výstava Praha fotografická dnes začne na Staroměstské radnici

Výstava představuje vítězné a další vybrané snímky ze stejnojmenné soutěže. Neobvyklé snímky Prahy v provedení několika desítek autorů ukazují krásné i stinné stránky města. Připomínají pražské události uplynulého roku i proměnu metropole.

Rozdílné rukopisy autorů skládají obraz města, jak ho vidí jeho obyvatelé, odlišný od turistických pohlednicových zjednodušení. Expozice potrvá do 29. června. Soutěž již od roku 1996 každoročně soustřeďuje ty nejlepší snímky Prahy, které vznikly v uplynulém roce. Do 18. ročníku soutěže bylo přihlášeno 1094 fotografií od 102 autorů. Soutěží se tradičně ve čtyřech kategoriích – Krása Prahy a její proměny, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města. Specifické kategorie pro tento ročník byly Proměny města a Dnešní Letná a Bubny, napsala ČTK. Hlavní cenou napříč kategoriemi je cena primátora, v letošním roce patří fotografii Kristiána Bergmanna nazvané Labutě jsou v pohodě – povodně, červen 2013.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru