dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražský život

Výstava „Praha 10 včera a dnes“

Ojedinělou výstavu s názvem „Praha 10 včera a dnes“ zaměřenou na významné proměny městské části si mohou prohlédnout návštěvníci v Malešickém parku.

Na výstavních panelech budou k vidění významná místa a dominanty, jak vypadaly dříve a jak se v posledních letech či desetiletích změnily k lepšímu. „Velmi nás těší, že můžeme veřejnosti touto netradiční výstavou, zasazenou do revitalizovaných prostor Malešického parku, představit alespoň malou část významných proměn, kterými Praha 10 za poslední roky prošla,“ představil výstavu starosta Bohumil Zoufalík (Nez.).

Mezi vystavenými dokumenty nechybí například rekonstrukce Vršovického zámečku, revitalizace parků či nových budov a zařízení. „Území Prahy 10 totiž nabízí nejen bohatou historii s množstvím historických budov i kulturních památek, ale je neuvěřitelně rozmanité a pestré, a nabízí i spoustu zajímavých míst k odpočinku a relaxaci a nespočet zábavních a sportovních center,“ doplnil starosta Zoufalík.

Městská část Praha 10 se v současné době rozkládá na přibližně 1900 hektarech a zahrnuje bývalé historické obce – Vršovice, Strašnice, Malešice, Záběhlice, Vinohrady, Michle, ale dotýká se i dalších, jako je například Žižkov, Hloubětín, Hrdlořezy. V současné Praze 10 najdeme kolem 7 tisíc domů a 55 tisíc bytů, v nichž žije dnes asi 109 tisíc obyvatel. „Výstava si neklade za cíl zmapovat všechna významná místa Prahy 10, snaží se jen nabídnout inspiraci a představit Prahu 10 jako moderní městskou část začátku 21. století,“ dodal starosta Zoufalík.


Další články
Nahoru