dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Letní PrahaPražský život

Výstava: Petr Slavík v Klubu cestovatelů

Fotograf divoké přírody a také tvář BUSHMAN, to je Petr Slavík. V pražském Klubu cestovatelů začala jeho výstava velkoformátových fotografií, které zachycují obyvatele zvířecí říše z oblastí od vrcholků Simienu, přes zalesněné vulkány Virungy, vody delty Okavanga, až k břehům řeky Limpopo. Výstava DIVOČINOU S BUSHMANEM návštěvníky zavede také za vlky do lesů Minnesoty nebo za opicemi s krvácejícím srdcem do hor Etiopie. Výstava bude k vidění až do konce července.

Z expedic do nitra divočiny přiváží Petr Slavík fotografie tvorů, kteří ji obývají. Již téměř deset let ho na jeho náročných výpravách provází oblečení značky BUSHMAN. „Už ani nevím, kolikrát jsem je sušil někde u ohně,“ říká s úsměvem a drží v ruce staré hadrové tenisky, jedny z prvních bot, vyrobených touto značkou. „Projely se mnou tropy tří světadílů!“ směje se.

buschman-nahled A jak vlastně fotografie, které na výstavě budou k vidění, vznikají? „Zachycuji život zvířat takový, jaký opravdu je. Zůstávám i v momentě, kdy lvice zabíjí roztomilá savanová prasátka, aby nakrmila vlastní lvíčata. Čekám hodiny u strženého buvola, kolem něhož se motají hyeny a šakalové, i když mršina strašlivě smrdí a kolem létají hejna much. Zabíjení je drsné, ale nutné pro přežití. Je to divadlo, kterému se většina z nás snaží vyhnout, ale zároveň nás fascinuje,“ říká o své práci Petr Slavík. „Afriku buď milujete, nebo nenávidíte. Není nic mezi tím,“ vysvětluje fotograf.

Výstava Divočinou s BUSHMANEM je k vidění po celý červenec v Klubu cestovatelů na Masarykově nábřeží v Praze během otevírací doby klubu.


Další články
Nahoru