dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Letní PrahaVíkendové tipy

Výstava: Pět dní

Do konce srpna si přijdou na své milovníci sochařského umění. V atraktivním prostředí skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě v Troji své práce představují mladí výtvarníci ze Střediska volného času Lužánky v Brně.

V atraktivním prostředí skleníku Fata Morgana jsou instalovány pískovcové sochy, které vznikly během čtyř ročníků Sochařského sympozia ve Středisku volného času Lužánky v Brně.

Autory jsou tvůrci ve věku od 14 let -  amatéři, ale i studenti výtvarných škol, ovšem jiných oborů, než je sochařství. S opracováním pískovcového bloku neměli tvůrci většinou žádné zkušenosti.

Pět dní je krátká doba na to, aby autoři vytvořili dostatečně zpracovanou sochu, a protože výsledky posledního sympozia byly překvapivě dobré, rozhodli se organizátoři pro jejich prezentaci v exotickém prostředí skleníku Fata Morgana, kde se stanou jeho součástí do konce prázdnin.

pet-dni-botanicka-zahrada-nahled

Sochy vznikly pod vedením lektora Filipa Hausera.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru