dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Výstava PEKING – PRAHA přinese nový pohled na současné čínské umění
Současné čínské umění

Výstava PEKING – PRAHA přinese nový pohled na současné čínské umění

Unikátní putovní výstava PEKING – PRAHA s podtitulem „Nový pohled na současné čínské umění“ zaplní od 23. srpna do 29. září prostory Císařské konírny na Pražském hradě. Jedinečná kolekce prezentuje tvorbu více než čtyřiceti čínských umělců, jejichž díla vycházejí z kulturního prostředí současné čínské společnosti, ve vybraných zemích střední a východní Evropy.

Praha je již třetí zastávkou této putovní výstavy, před ní se díla představila v Sofii a v Bukurešti. Výstavní projekt PEKING – PRAHA přináší poselství o vyzrálé orientaci svých tvůrců v globálním uměleckém prostředí. Realita a smysl pro detail se zde harmonicky prolínají se snovou abstrakcí jen zběžně načrtnutých celků.

Hlavním kurátorem pozoruhodné výstavy je Xin Dong Cheng, který v roce 2000 založil v Pekingu vlastní výstavní prostor s názvem Xin Dong Cheng Space for Contemporary Art, zaměřující se především na prezentaci západního umění čínské veřejnosti.

„Tato výstava nabízí téměř šedesát uměleckých děl od čtyřiceti umělců reprezentujících tři generace čínského umění a zahrnuje širokou škálu uměleckých forem, jako jsou olejové malby, sochařství, fotografování a video. Jedná se o nejrozsáhlejší expozici současných čínských umělců ve východní Evropě,“ uvedl.

„Samozřejmě, že tato expozice nereprezentuje celkový kulturní obraz Číny, ale reprezentuje vynikající a důležité součásti moderního čínského umění. Těším se na všechny návštěvníky a zájemce, kteří i díky této výstavě mohou lépe porozumět rozmanitosti současného čínského umění a tím blíže poznávat moderní Čínu,“ dodal.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru