dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská kultura

Výstava Otty Plachta podněcuje diskuzi o analogiích mezi uměním a léčbou závislostí

Vnitřní obrazy duše a vnější krása světa. Analogie interního a externího. Drogy, psychedelika, změněné stavy vědomí, imaginace, meditace. Démoni a andělé. Část děl Otty Plachta se z Českého Krumlova přesouvá do Prahy, aby zde až do konce roku v prostorách sociálního podniku Café Therapy podněcovala diskuzi o analogiích mezi uměním a léčbou závislostí.

Výstava v Café Therapy potrvá od 27. října do konce roku. Vernisáž se koná od 19 hodin, součástí vernisáže je promítání filmu a diskuze s autorem.

Otto Placht (* 1962 v Praze)

Český malíř a nekonvenční výtvarník. Od roku 1993 proslul zejména svými velkými obrazy inspirovanými jeho několikaletým pobytem v jihoamerické džungli u peruánských domorodých obyvatel z indiánského kmene Šipibó. Jeho výtvarná tvorba je velmi silně ovlivněna výtvarným projevem domorodých obyvatel džungle a (zejména pro běžného českého člověka) značně exotickým prostředím amazonského pralesa.

otto-placht-nahled


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru