dnes
Pátek - snih
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Výstava o československých letcích RAF je k vidění na radnici Prahy 2
Vernisáž spolu s Filipem Procházkou z Klubu vojenské historie 276. perutě zahájil radní Prahy 2 Jaroslav Šolc (vpravo). Foto: P2.

Výstava o československých letcích RAF je k vidění na radnici Prahy 2

Včera odpoledne se v budově Úřadu MČ Praha 2 konala vernisáž mezinárodní putovní výstavy, nazvané Českoslovenští letci v RAF.

Výstava na radnici chce připomenout statečnost všech, kdo za náš stát a naši svobodu létali v Británii. A často pak byli trestuhodně „odměněni“ komunistickým lágrem, který stál mnohé život či podlomené zdraví.

Dvojjazyčnou (česky a anglicky) expozici zapůjčil Filip Procházka z Klubu vojenské historie 276. perutě. Mezi hosty vernisáže byla paní Linda Peksová, dcera plukovnice a čestné občanky Prahy 2 Joy Kadečkové, která sloužila u WAAF a ve spolupráci s Filipem Procházkou jí loni městská část Praha 2 v prosinci odhalila pamětní desku v Podskalské ulici.

Přišel i další čestný občan Prahy 2, akademický sochař Petr Pavlík, manželé Eva Hrušková a Jan Přeučil a další. Nechyběli radní městské části, vernisáž spolu s Filipem Procházkou zahájil Jaroslav Šolc. Výstava bude k vidění do 14. července.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru