dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C

Výstava návrhu budoucí podoby veřejných prostranství v Praze 10

Návrh budoucí podoby veřejných prostranství desáté městské části, takzvaného Generelu veřejných prostranství (GVP), představí radnice Prahy 10 na komentované výstavě, kterou 7. dubna otevře ve Středisku územního rozvoje Prahy 10 (SÚR).To sídlí v přízemí budovy B Úřadu městské části Praha 10, Vršovická 68. Koncept generelu byl v únoru představen členům Komise územního rozvoje, nyní radnice zve obyvatele Prahy 10, aby se do rozhodování o jeho budoucí podobě sami aktivně zapojili. 

„Generel veřejných prostranství je ojedinělý koncepční dokument, jehož cílem je pojmenovat stav veřejných prostranství naší městské části a určit jeho budoucí podobu. Byl bych velmi rád, kdyby si obyvatelé Prahy 10, ale třeba i ti, kteří tu nebydlí, ale mají tuto část metropole rádi, našli čas a přišli si návrh prostudovat, vyslechnout si připravenou prezentaci a řekli nám svůj názor. Budeme vděčni za všechny podnětné připomínky,“ řekl radní pro územní rozvoj Bohumil Zoufalík. 

Vznikající Generel veřejných prostranství bude sloužit jako důležitý podklad pro rozhodování městské části o rozvoji veřejných prostranství z hlediska využívání, investic, plánování, ochrany i správy. Jde o dokument, který bude nahlížet na veřejná prostranství jako na jeden celek, který umožní komplexní pohled na současné neduhy, s nimiž se samospráva části města potýká, a nabídne jejich vhodná řešení.

Generel by měl být jakousi dohodou o způsobu organizace a využívání veřejných prostranství, jdoucí napříč celou společností. Koncept Generelu je provázán s koncepcí veřejných prostor celé Prahy. Do procesu tvorby jsou zapojeni především odborníci, v neposlední řadě ale i veřejnost. Již loni této možnosti využily stovky obyvatel Prahy 10, a to v rámci dotazníkového šetření uspořádaného na radničních internetových stránkách.

Analytická část Generelu veřejných prostranství Prahy 10 mimo jiné ukázala, že obyvatelé této městské části postrádají rozsáhlý krajinný park typu Divoké Šárky či Stromovky a také možnost projít či po cyklostezkách projet územím v souvislé zeleni. Jedním z budoucích cílů by tak měl být důraz na budování městských parků střední velikosti a jejich propojování.

Projednání návrhové části GVP se uskuteční formou veřejné prezentace a následných „dní otevřených dveří“ ve Středisku územního rozvoje Prahy 10, během kterých bude možné za přítomnosti autorů návrhu diskutovat či vznášet připomínky k představeným informacím. Současně bude prezentace generelu veřejných prostranství k nahlédnutí na webu www.verejneprostory.cz s možností zasílání komentářů.

Výstava bude zahájena 7. dubna, téhož dne od 18 hodin se uskuteční veřejná prezentace GVP. Dny otevřených dveří se mezi 15. a 20. hodinou uskuteční 13, 18. a 25. dubna, 29. dubna bude výstava ukončena. Zůstává možnost návštěvy výstavy v běžných otevíracích hodinách SÚR, tedy v pondělí a středu od 8 do 12 hodin a od 14 do 18 hodin.


Předvánoční pyžamková party v Baby Clubu Juklík

Včera v 18:08

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5.

Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Včera ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Včera ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Včera v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Včera v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Včera v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Příští týden nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 08:57

Náhradní zásobování vodou bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou. Podrobné informace nepřetržitě podají zákaznické linky PVK na tel: 840 111 112 nebo 601 274 274.

Neděle: Zimní blešák ve fabrice

Včera v 07:04

Nové kousky do zimního šatníku můžete pořídit v neděli 26. listopadu od 12 do 17 hodin na blešáku. Přes padesát prodejců secondhandového zboží – oblečení, boty, módní doplňky, knihy, hračky, desky, nádobí bude v MeetFactory.

Muzikanti na cestě: Workshop a koncert pro děti

Včera v 06:56

Workshop Já muzikant vzbudí v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a seznámí děti s různými hudebními styly prostřednictvím jejich aktivní účasti.

Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

23. listopadu 2017 v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

23. listopadu 2017 v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

23. listopadu 2017 v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Další krátké zprávy
Nahoru