dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C

Výstava Na Jezerce zachycuje herecké mistrovství Věry Kubánkové

Bohatou divadelní kariéru vynikající herečky Věry Kubánkové mapuje výstava fotografií, kterou slavnostně otevřelo 4 prosince ve svém foyeru Divadlo Na Jezerce. Herečka oslaví v příštím roce devadesátiny. Vytvořila na jevišti bezpočet rolí, v roce 2006 získala Cenu Thálie za celoživotní mistrovství a je nositelkou i dalších prestižních ocenění. Nyní zkouší v inscenaci Komedianti pod taktovkou režiséra a zároveň i autora hry Arnošta Goldflama. 

Premiéra je 12. prosince 2013. Na vernisáži nechyběli ti, kdo v Komediantech spolu s Věrou Kubánkovou účinkují, ale i další herci z Jezerky včetně Jiřiny Bohdalové. Výstava potrvá do 30. září 2014 a bude ji moci zhlédnout každý, kdo navštíví některé z představení divadla.

 „Paní Věra Kubánková patří k předním herečkám Divadla Na Jezerce, kde hraje prakticky od začátku. Diváci ji více než 250 krát viděli jako Triolu Castello v Láskách paní Katty, přes sto repríz odehrála jako Arina v Gogolově Ženitbě a doslova zazářila v Petrolejových lampách, kde v režii Juraje Herze vytvořila paní Kiliánovou. Já sám jsem ji mnohokrát obdivoval jako divák, ať už v šedesátých letech v Divadle Za branou nebo později v Realistickém divadle. A pro mě zůstane vždycky nezapomenutelnou Olgou v Čechovových Třech sestrách z Divadla Za branou v režii Otomara Krejči,“ říká principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

00007-foto-jpertakova  „Výstava je na jedné straně  poctou skvělé herečce našeho divadla, která se v příštím roce dožívá významného životního jubilea, a zároveň dárkem divákům, kteří Jezerku navštěvují,“ dodává. Věru Kubánkovou charakterizuje jako člověka, který všechno co v životě dělá, vykonává na sto procent a s pečlivostí, jaká se hned tak nevidí. A který má ve svém věku víc energie, než mnozí podstatně mladší lidé, což Hrušínský považuje za obdivuhodné a svým způsobem neuvěřitelné. „Být s paní Kubánkovou na jevišti je radost,“ uvádí. 

„V Komediantech hraji nápovědku Věrušku. Je to bývalá herečka, která už špatně chodí, a tak se dala na nápovědu. Ta role se mi moc líbí,“ říká Věra Kubánková, jež si v Divadle Na Jezerce mimo jiné cení velmi přátelských vztahů s ostatními herci.  Původní autorská hra Arnošta Goldflama Komedianti zachycuje týden v životě herců, kteří během jedné štace prožívají svá dobrodružství, své radosti ale i smutky. Členy divadelní společnosti, jež cestuje od vesnice k vesnici, hrají spolu s Věrou Kubánkovou Klára Issová, Petr Vacek, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Jan Hrušínský a další. 


 


Videomapping na Werichově vile

Včera v 19:26

Vánoční setkání před Werichovou vilou zítra, 15. prosince v 18:30. Pětiminutový průřez historií vily v podobě videomappingu na průčelí domu uvidíte v 18:45, 19:45 a 20:45.

Chyba strojvedoucího omezila na dvě hodiny provoz vlaků na Masarykově nádraží

Včera v 18:37

Dnes po patnácté hodině projel strojvedoucí vlaku společnosti KŽC návěstidlo zakazující další jízdu. Nikdy nebyl zraněn.

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Včera v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Maminka si musela na toalety v obchoďáku pro nezletilou dcerku. Nebyla v hezkém stavu

Včera v 15:55

Strážníci nalezli v obchodním domě na Vinohradech opilou nezletilou dívku. Se dvěma promile skončila v péči záchranářů. Celou věcí se budou dále zabývat pracovníci sociálky.

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Včera ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Včera ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Včera ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Včera v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Včera v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Včera v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

13. prosince 2017 v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

13. prosince 2017 v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Další krátké zprávy
Nahoru