dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C

Výstava Muchy nabízí programy pro školy

Unikátní výstavu plakátů Alfonse Muchy ze sbírky Ivana Lendla v pražském Obecním domě si mohou užít také děti. Organizátoři připravili pro školní skupiny a jednotlivce speciální programy, které jim umožní poznat dílo secesního velikána zábavnou formou.

„Pro skupiny dětí a mládeže jsou připraveny komentované prohlídky, modifikované lektorkami podle věku, zájmu a profesního zaměření jednotlivých skupin či škol,“ říká Jana Skarlantová, pedagožka Galerie umění pro děti GUD, která tyto programy připravila.

Galerie umožní mladým zájemcům také návštěvu výtvarného Ateliéru Lendl : Mucha. V této umělecké dílně se mohou děti inspirovat secesí a současně v tomto stylu rozvinout i vlastní kreativní potenciál.

Pro doprovázející pedagogy je k dispozici metodický list obsahující podrobné informace o tvorbě Alfonse Muchy a jeho osobním životě. Součástí jsou rovněž aktivizující prvky – například speciální úkoly, na nichž mohou žáci a studenti dále pracovat v rámci školní či mimoškolní činnosti pod vedením pedagogů nebo na základě individuálního zájmu.

Expozice do konce července

„Zkrátka nepřijdou ani děti, které na výstavu přijdou bez doprovodu pedagogů. Těmto návštěvám nabízíme podle věku aktivizační kvízy, které si lze vyzvednout u vstupu. Hravou formou umožní malým návštěvníkům poznat hlouběji tvorbu Alfonse Muchy a interaktivně proniknout do podstaty jeho kouzla. Pro menší děti máme připraveny také omalovánky, které slouží jako první osobní kontakt s Muchovým kresebným mistrovstvím,“ vysvětluje Jana Skarlantová.

Expozice Ivan Lendl : Alfons Mucha je zpřístupněna do konce července každý den v týdnu od 10 do 19 hodin. Pro školy a skupiny je možné předem objednat prohlídku od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.

Více informací naleznete na webových stránkách www.lendl-mucha.cz.


Epidemie svobody. Promítání filmu a beseda

Dnes ve 12:23

Promítání dokumentárního filmu a beseda s autorkami na téma očkování v úterý 23. ledna v 19:30.

Policisté zjišťují totožnost mrtvých i zraněných

Dnes v 11:40

Při sobotním požáru hotelu v centru Prahy bylo ošetřeno celkem 9 zraněných (5 těžce, 1 středně a 3 lehce zranění). U čtyř lidí byla provedena úspěšná resuscitace. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči. Požár má bohužel i tři oběti na životě. V sobotu zemřeli dva lidé, těžce zraněný člověk, kterého...

Vernisáž: Lukáš Pohánka, Katka Pohánka / PO2

Dnes v 11:08

Výstava sourozenců Lukáše a Kataríny Pohánkových vypráví příběh street-artu ze zcela jiné perspektivy – v interiérovém prostředí.

Požár v hotelu si vyžádal již třetí oběť

Dnes v 10:51

Včerejší požár v hotelu v Náplavní ulici si vyžádal již třetí oběť. Těžce zraněný člověk, kterého záchranáři v kritickém stavu převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, dnes ráno zemřel. 

Tajemná Praha Richarda Horáka

Včera v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Včera v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Včera v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Včera v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Včera v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Další krátké zprávy
Nahoru