dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražský život

Výstava Matěje Formana "Svět kočovného divadla"

Svět kočovného divadla v kostele! Výstava Matěje Formana u Nejsvětějšího Salvátora je otevřena v květnu i mimo obvyklé časy kolem bohoslužeb, a to v neděli od 15:00 do 17:30 hodin, v úterý – pátek od 14:00 do 17:30 hodin.  Noční prohlídky se budou konat vždy v úterý od 20:00 do 21:30 hodin.

Námořník, piráti, mniši a opičák v nebeské kupoli kostela. Hybohledy, inspectákly a obludární kůň na barokní galerii. To vše uvidíte, když nahlédnete do Akademického kostela Nejsv. Salvátora u Karlova mostu v Praze. Na ochozech chrámu se tu na čas zabydlel poetický imaginární svět kejklířů, komediantů, loutkařů a cirkusových tanečnic.

Výstava s názvem „RAČTE VSTOUPIT do světa Matěje Formana a jeho přátel“ však nepředstavuje jen výtvarnou poetiku Divadla bratří Formanů, najdete tu i Matějovy půvabné příležitostné skicy z dalekých cest a jeho krásné ilustrace dětských knih. Dozvíte se tu také, že svět divadla a svět křesťanského náboženství si nejsou vůbec tak vzdálené, jak by se na první pohled mohlo zdát.


Další články
Nahoru