dnes
Středa - skorojasno
14°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
16°C
pozítří
Pátek - zatazeno
14°C
Výstava lodí na Vltavě letos nebude, přesunula se do Letňan
Výstava se konala u náplavky Rašínova nábřeží. Foto: archiv

Výstava lodí na Vltavě letos nebude, přesunula se do Letňan

Výstava lodí na Vltavě u pražského Rašínova nábřeží se letos neuskuteční. Výstavu Lodě na vodě, která na vltavské nábřeží v minulosti přitáhla tisíce návštěvníků a zároveň vyvolala kritiku kvůli omezení průchodu náplavek, pořadatelé přenesli na výstaviště v Letňanech.

Na Vltavu sice chodili zvědavci, ale ne zákazníci, řekl ČTK Petr Novotný, předseda Asociace lodního průmyslu, která je provozovatelem akce. Výstava začala v Letňanech dnes pod názvem For Boat.

Podle Novotného ze strany radnic také existoval tlak, aby vstup na akci nebyl zpoplatněný. Několik posledních let proto pořadatelé zpoplatňovali vstup pouze na levém smíchovském břehu, zatímco protější nábřeží bylo přístupné zdarma. Loni nicméně pořadatelé zpoplatnili 150korunovým vstupným hlavní část výstavy na obou březích.

Podle Novotného není výstavu možné bez vybírání vstupného financovat. Na výstavišti je také větší šance, že přijdou lidi, kteří mají o koupi lodě nebo souvisejícího vybavení zájem. Zároveň je možné na suchu v hale vystavit třikrát větší množství zboží než na řece, dodal Novotný.

For Boat se koná ve dvou halách výstaviště. Vystavuje jachty, lodě, plachetnice, motorové a nafukovací čluny i vodní skútry. V nabídce jsou i lodní doplňky či bazar lodí.


Praha vyhlašuje granty pro oblast životního prostředí na rok 2019

Včera ve 14:56

Vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019 dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Předpokládaná částka vyčleněná pro rok 2019 z rozpočtu hlavního města činí 45 milionů korun.

Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

22. října 2018 v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

22. října 2018 v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

22. října 2018 v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Další články
Nahoru