dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - polojasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
31°C
Výstava lodí na Vltavě letos nebude, přesunula se do Letňan
Výstava se konala u náplavky Rašínova nábřeží. Foto: archiv

Výstava lodí na Vltavě letos nebude, přesunula se do Letňan

Výstava lodí na Vltavě u pražského Rašínova nábřeží se letos neuskuteční. Výstavu Lodě na vodě, která na vltavské nábřeží v minulosti přitáhla tisíce návštěvníků a zároveň vyvolala kritiku kvůli omezení průchodu náplavek, pořadatelé přenesli na výstaviště v Letňanech.

Na Vltavu sice chodili zvědavci, ale ne zákazníci, řekl ČTK Petr Novotný, předseda Asociace lodního průmyslu, která je provozovatelem akce. Výstava začala v Letňanech dnes pod názvem For Boat.

Podle Novotného ze strany radnic také existoval tlak, aby vstup na akci nebyl zpoplatněný. Několik posledních let proto pořadatelé zpoplatňovali vstup pouze na levém smíchovském břehu, zatímco protější nábřeží bylo přístupné zdarma. Loni nicméně pořadatelé zpoplatnili 150korunovým vstupným hlavní část výstavy na obou březích.

Podle Novotného není výstavu možné bez vybírání vstupného financovat. Na výstavišti je také větší šance, že přijdou lidi, kteří mají o koupi lodě nebo souvisejícího vybavení zájem. Zároveň je možné na suchu v hale vystavit třikrát větší množství zboží než na řece, dodal Novotný.

For Boat se koná ve dvou halách výstaviště. Vystavuje jachty, lodě, plachetnice, motorové a nafukovací čluny i vodní skútry. V nabídce jsou i lodní doplňky či bazar lodí.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

Včera v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru