dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Výstava lodí na Vltavě letos nebude, přesunula se do Letňan
Výstava se konala u náplavky Rašínova nábřeží. Foto: archiv

Výstava lodí na Vltavě letos nebude, přesunula se do Letňan

Výstava lodí na Vltavě u pražského Rašínova nábřeží se letos neuskuteční. Výstavu Lodě na vodě, která na vltavské nábřeží v minulosti přitáhla tisíce návštěvníků a zároveň vyvolala kritiku kvůli omezení průchodu náplavek, pořadatelé přenesli na výstaviště v Letňanech.

Na Vltavu sice chodili zvědavci, ale ne zákazníci, řekl ČTK Petr Novotný, předseda Asociace lodního průmyslu, která je provozovatelem akce. Výstava začala v Letňanech dnes pod názvem For Boat.

Podle Novotného ze strany radnic také existoval tlak, aby vstup na akci nebyl zpoplatněný. Několik posledních let proto pořadatelé zpoplatňovali vstup pouze na levém smíchovském břehu, zatímco protější nábřeží bylo přístupné zdarma. Loni nicméně pořadatelé zpoplatnili 150korunovým vstupným hlavní část výstavy na obou březích.

Podle Novotného není výstavu možné bez vybírání vstupného financovat. Na výstavišti je také větší šance, že přijdou lidi, kteří mají o koupi lodě nebo souvisejícího vybavení zájem. Zároveň je možné na suchu v hale vystavit třikrát větší množství zboží než na řece, dodal Novotný.

For Boat se koná ve dvou halách výstaviště. Vystavuje jachty, lodě, plachetnice, motorové a nafukovací čluny i vodní skútry. V nabídce jsou i lodní doplňky či bazar lodí.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru