dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
27°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
18°C
Výstava lodí na Vltavě letos nebude, přesunula se do Letňan
Výstava se konala u náplavky Rašínova nábřeží. Foto: archiv

Výstava lodí na Vltavě letos nebude, přesunula se do Letňan

Výstava lodí na Vltavě u pražského Rašínova nábřeží se letos neuskuteční. Výstavu Lodě na vodě, která na vltavské nábřeží v minulosti přitáhla tisíce návštěvníků a zároveň vyvolala kritiku kvůli omezení průchodu náplavek, pořadatelé přenesli na výstaviště v Letňanech.

Na Vltavu sice chodili zvědavci, ale ne zákazníci, řekl ČTK Petr Novotný, předseda Asociace lodního průmyslu, která je provozovatelem akce. Výstava začala v Letňanech dnes pod názvem For Boat.

Podle Novotného ze strany radnic také existoval tlak, aby vstup na akci nebyl zpoplatněný. Několik posledních let proto pořadatelé zpoplatňovali vstup pouze na levém smíchovském břehu, zatímco protější nábřeží bylo přístupné zdarma. Loni nicméně pořadatelé zpoplatnili 150korunovým vstupným hlavní část výstavy na obou březích.

Podle Novotného není výstavu možné bez vybírání vstupného financovat. Na výstavišti je také větší šance, že přijdou lidi, kteří mají o koupi lodě nebo souvisejícího vybavení zájem. Zároveň je možné na suchu v hale vystavit třikrát větší množství zboží než na řece, dodal Novotný.

For Boat se koná ve dvou halách výstaviště. Vystavuje jachty, lodě, plachetnice, motorové a nafukovací čluny i vodní skútry. V nabídce jsou i lodní doplňky či bazar lodí.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Dnes v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Včera v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Včera v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Další články
Nahoru