dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Víkendové tipy

Výstava latinskoamerického lidového umění

Unikátní exponáty umělecké a řemeslné tvorby jsou umístěny v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce a veřejnosti jsou přístupné každý víkend od 10 do 17 hodin.

Ceremoniální náhrdelník z peří z Velikonočních ostrovů či mozaika Panny Marie z Coromota jsou příklady lidové tvorby Latinské Ameriky, které si mohou zájemci prohlédnout během návštěvy Valdštejnského paláce.

Uvidíte unikátní exponáty latinskoamerické umělecké a řemeslné tvorby. Mezi ně patří například již zmíněný ceremoniální náhrdelník. Ten má v sobě skrývat sílu předků MANA a předání tohoto náhrdelníku je výrazem úcty a vážnosti. Původně podobný typ nosili jen králové a vysocí hodnostáři Velikonočního ostrova.

Expozice překvapí především svoji rozmanitostí. Ta je dána geografickou, kulturní a historickou různorodostí zastoupených zemí.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru