dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská kultura

Výstava: Kdo jsem. Bohumil Hrabal

Památník národního písemnictví upozorňuje veřejnost na významné osobnosti české literatury a snaží se jejich osobnost a tvorbu představit v širších souvislostech. V současnosti uspořádal do 31. 8. v pražském letohrádku Hvězda výstavu: Kdo jsem. Bohumil Hrabal: spisovatel – Čech – Středoevropan.

Cílem výstavy pořádané ke stému výročí spisovatelova narození je představit Hrabalovu tvorbu v širších souvislostech. Otevřeno denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

Na ploše téměř 380 m2 v 1. patře letohrádku Hvězda jsou vystaveny unikátní fotografie a další obrazové materiály, úřední doklady včetně Hrabalových vysvědčení, ukázky korespondence a jiné exponáty přibližující autorovy životní osudy i jeho tvorbu.

Veřejnosti jsou také mnohdy poprvé představeny jeho originální rukopisy. Hrabal v nich vlepováním do obrazových publikací a vázáním do výrazných obálek vytvářel zvláštní výtvarné artefakty.

Zastoupeny jsou rovněž ukázky z filmů natočených podle Hrabalových předloh, ale i vzácné amatérské záběry dokumentující různá období jeho života. Expozice je doplněna předměty z autorova vlastnictví, například původním psacím strojem Torpedo nebo jeho známým kloboukem a originálním tričkem s motivem z obrazu Andyho Warhola. Nechybí ani výtvarné práce jeho přátel či umělců, kteří ovlivnili jeho dílo.

Letohrádek Hvězda, Praha 6 – Liboc, otevřeno denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.
Spojení: Tram 1 a 18, Bus 179, zastávka Petřiny.
Vstupné: 75 Kč / Snížené: 45 Kč / Rodinná vstupenka: 150 Kč.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru