dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Pátek - snih-dest
3°C
Výstava k filmu Malá z rybárny spojuje loutky s moderními digitálními technologiemi
Návštěvníci uvidí stovku loutek a zajímavé filmové dekorace. Foto: www.malostranska-beseda.cz

Výstava k filmu Malá z rybárny spojuje loutky s moderními digitálními technologiemi

V Malostranské besedě byla zahájena výstava k novému českému loutkovému filmu Malá z rybárny režiséra Jana Baleje. Spojení klasické loutky s moderními digitálními technologiemi dává divákům možnost nahlédnout do zákulisí magického světa animovaného filmu. Výstava je koncipována pro návštěvníky všech generací a potrvá do 28. června.   

„Výtvarná stránka filmu Malá z rybárny je natolik jedinečná a krásná, že nás inspirovala k uspořádání samostatné výstavy. V našem galerijním podkroví si hrajeme s iluzí mořského přístavu, návštěvníci se tak na moment mohou stát součástí filmového příběhu a seznámit se s hlavními hrdiny. Výstava je interaktivní, zábavná, poučná a bude bavit malé i velké,“ přibližuje umělecký ředitel Malostranské besedy David Hanzlík.

„Na návštěvníky tu čeká stovka loutek a filmových dekorací, video mapping, dotykové obrazovky, živé akvárium, výtvarné a animační dílny, 3D tisk nebo soutěže. Na programu budou také večerníčky České televize a audiopohádky  Českého rozhlasu. To vše za doprovodu hudebních a video ukázek z filmu. Speciálním hostem je polské filmové studio SE-MA-FOR,“ doplňuje David Hanzlík.

Interaktivní výstava je instalována na ploše větší než 400 m2 a byla zahájena ve čtvrtek 2. dubna, v den 210. výročí narození dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, jehož příběh o Malé mořské víle se stal předlohou pro tvůrce Malé z rybárny. Výstava na Malostranském náměstí je otevřena denně od 10 do 18 hodin. Základní vstupné je 150 korun, pro studenty a seniory 100 korun. Za děti se platí 80 korun. 

Celovečerní animovaný film Malá z rybárny vypráví silný a děsivě realistický příběh o nenaplněné lásce a o hodnotách dnešní společnosti. Premiéru bude mít za pár týdnů. Režisérem a výtvarníkem je Jan Balej, který mimo jiné zfilmoval i jednu z pohádek Werichova Fimfára a byl oceněn na řadě českých i zahraničních festivalů.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru