dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská kultura

Výstava Jan Saudek: Odhalení… je prodloužena do konce června

Unikátní výstava Jan Saudek: Odhalení… v Malostranské besedě se pro velký zájem návštěvníků prodlužuje až do 29. června. Výstava bude veřejnosti nadále otevřena denně od 10 do 20 hodin, kromě pondělí.

„Přízeň návštěvníků nás nebývale těší. Je to jen potvrzení, že uspořádat ojedinělou výstavu v tak svébytném prostoru, kterým Galerie Malostranské besedy bezesporu je, bylo správné rozhodnutí. Pevně doufám, že si milovníci magického světa Jana Saudka na jeho výstavu fotografií, obrazů, rekvizit a kostýmů najdou cestu i přes stále se lepšící počasí,“ říká umělecký šéf Malostranské besedy David Hanzlík.

Na výstavě Jan Saudek: Odhalení…, kterou renesanční podkroví Malostranské besedy hostí od 29. března, se kromě nezapomenutelných fotografií zcela poprvé v historii objevují i mistrovy osobní věci, které jsou nezbytnou součástí jeho neopakovatelného způsobu fotografování, včetně části šatníku a rekvizit.

Navíc je možné se začíst do některé z jeho dosud nezveřejněných osobních výpovědí a korespondence.

Součástí expozice je i nadále improvizovaný fotoateliér, ve kterém budou mít návštěvníci možnost se vyfotit a zúčastnit se nahráním fotografie na stránku saudek.zoom.iprima.cz soutěže Vyhrajte fotografování s Janem Saudkem. Vítěze vybere sám Jan Saudek.


Další články
Nahoru