dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská kultura

Výstava ilustrátora Miroslava Šaška, autora světových průvodců To je …

V pondělí 24. dubna v Galerii Villa Pellé startuje výstava světově proslulého malíře a grafika Miroslava Šaška s názvem M. Šašek let č. 59/74. Autor sedmnácti fenomenálních obrázkových cestopisů po světových metropolích a zemích To je…, světoběžník a cestovatel Miroslav Šašek většinu svého života prožil v zahraničí. Ve svých průvodcích, jako jsou například To je Paříž, Londýn, Řím, New York a další, zachytil s humorem sobě vlastním a v odvážně propracovaném detailu dynamiku moderní doby šedesátých a počátku sedmdesátých let. 

Výstavu nadčasových ilustrací, kreseb a velkoformátových pláten doplní animované, kreslířské i rozhlasové záznamy autora, který mimo jiné v padesátých letech pracoval v české redakci Rádia Svobodná Evropa v Mnichově.

Výstava M. Šašek let č. 59/74 ilustrátora, malíře a spisovatele Miroslava Šaška v Galerii Villa Pellé v Pelléově 10 bude k vidění od 24. dubna do 7. července. Doplní ji doprovodný program s tvůrčími dílnami pro děti. Expozice vznikla ve spolupráci s Nadací Miroslava Šaška. 


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru