dnes
Středa - oblacno
12°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
11°C
pozítří
Pátek - jasno
9°C
Pražská kulturaKomerční sdělení

Výstava i katalog zdarma přibližují investiční projekty Prahy 1 za posledních osm let

Výstava Budoucnost a přítomnost Prahy 1 byla včera zahájena v Galerii 1 (Štěpánská 47)  starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým a radním Janem Votočkem a Filipem Kračmanem (všichni TOP 09). Návštěvníky seznamuje s hlavními investičními projekty, které první městská část realizovala v letech 2011 až 2018.
katalog-vystava

Obálka katalogu, který je k dispozici zdarma

Výstava probíhá do 6. října a vstup je zdarma. Pro návštěvníky je k dispozici zdarma tištěný katalog s barevnými fotografiemi. V publikaci jsou detailně popsány jednotlivé investice.

„Dostali jsme se do doby, kdy by se mělo rekapitulovat. Chtěli jsme udělat sumarizaci všech projektů za uplynulá dvě volební období a zjistili jsme, že jich je docela hodně. Dělali jsme je totiž průběžně. Je to na celou výstavu i knihu. Chceme lidem ukázat, co se díky schopnostem Prahy 1 podařilo udělat. Je to o tom, jak krásně může vypadat každodenní práce na realizaci investičních akcí. Každý rok investujeme 200 až 250 milionů korun. Kdo na Praze 1 žije a chce vědět, jak projekty vznikaly, určitě na výstavě najde spoustu zajímavých informací. Ale samozřejmě jsou vítáni i ,přespolní´, které zajímá, jak se mění a vyvíjí historické centrum Prahy,“ zve na výstavu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Expozice je přístupná od úterý do soboty. Ve všední dny od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin, v sobotu pak od 10 do 14 hodin. Galerie 1 se nachází ve Štěpánské 47.

vystava-galerie-1


Praha 2 zve na Bastion

Dnes v 08:39

Cyklus Hudba na hradbách pokračuje 20. listopadu koncertem multižánrového seskupení amerického kytaristy, kapelníka a producenta Steve Walsh Quartet.

Kdyby smutek dýmal. Okupace Československa očima finské básnířky

Dnes v 08:02

V pondělí 19. listopadu proběhne v Knihovně Václava Havla beseda o finských reakcích na okupaci Československa v srpnu 1968. Ústřední pozornost bude věnována tvorbě jedné z nejvýznamnějších finských básnířek 20. století, Eevy-Liisy Mannerové.

Křeslo pro hosta. Na akci k výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 zve radnice

Včera v 08:58

K výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 připravila radnice i v listopadu řadu doprovodných akcí. Další z nich bude Křeslo pro hosta ve středu 21. listopadu od 18 hodin v Atriu. Hostem moderátora Jiřího Vaníčka bude herec a dabér Jiří Schvarz.

Kapela The Tap Tap připravuje Mikulášskou

Včera v 07:13

Kapela The Tap Tap připravuje každoroční Mikulášskou. Letošní ročník vychází opět na 5. prosince, tedy na den, kdy ulicemi budou pobíhat Mikulášové, čerti a andělé. Koncert se bude již potřetí konat ve Foru Karlín.

Černý racek přilétá. V Hybernii se bude vzpomínat nejen na Oldřicha Veselého

12. listopadu 2018 v 11:32

Černý racek je jedna z nejlepších rockových skladeb, kterou napsal Oldřich Veselý, autor mimo i písně Válka je vůl a mnoha dalších. 13. listopadu by se dožil sedmdesáti let. Bohužel to nestihl, protože v lednu letošního roku zemřel. Odešla tak velká rocková legenda.

Tóny Vinohrad zvou na velikány světové hudby

12. listopadu 2018 v 08:22

Koncert připravený radnicí druhé městské části uslyšíte v Gröbově vile ve středu 14. listopadu v 19. hodin.

Další články
Nahoru