dnes
Úterý - jasno
8°C
zítra
Středa - jasno
10°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
14°C
Pražská kulturaKomerční sdělení

Výstava i katalog zdarma přibližují investiční projekty Prahy 1 za posledních osm let

Výstava Budoucnost a přítomnost Prahy 1 byla včera zahájena v Galerii 1 (Štěpánská 47)  starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým a radním Janem Votočkem a Filipem Kračmanem (všichni TOP 09). Návštěvníky seznamuje s hlavními investičními projekty, které první městská část realizovala v letech 2011 až 2018.
katalog-vystava

Obálka katalogu, který je k dispozici zdarma

Výstava probíhá do 6. října a vstup je zdarma. Pro návštěvníky je k dispozici zdarma tištěný katalog s barevnými fotografiemi. V publikaci jsou detailně popsány jednotlivé investice.

„Dostali jsme se do doby, kdy by se mělo rekapitulovat. Chtěli jsme udělat sumarizaci všech projektů za uplynulá dvě volební období a zjistili jsme, že jich je docela hodně. Dělali jsme je totiž průběžně. Je to na celou výstavu i knihu. Chceme lidem ukázat, co se díky schopnostem Prahy 1 podařilo udělat. Je to o tom, jak krásně může vypadat každodenní práce na realizaci investičních akcí. Každý rok investujeme 200 až 250 milionů korun. Kdo na Praze 1 žije a chce vědět, jak projekty vznikaly, určitě na výstavě najde spoustu zajímavých informací. Ale samozřejmě jsou vítáni i ,přespolní´, které zajímá, jak se mění a vyvíjí historické centrum Prahy,“ zve na výstavu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Expozice je přístupná od úterý do soboty. Ve všední dny od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin, v sobotu pak od 10 do 14 hodin. Galerie 1 se nachází ve Štěpánské 47.

vystava-galerie-1


Harfový kvartet Prah-a-harP - koncert Na kopci

16. března 2019 ve 21:20

Unikátní harfový kvartet se představí v rámci Koncertů na kopci ve středu 20. března od 19 hodin.

Můj tajný les a Děti úplňku. Kino Světozor zprostředkuje různé pohledy na autismus

16. března 2019 ve 13:13

Atypická kampaň vznikla, aby ukázala, co nám zrcadlí autismus, a pozvala k zamyšlení i aktivnímu zapojení. Chce přiblížit svět autistů jako inspiraci a příležitost k zamyšlení nad „normálním“ fungováním naší společnosti i jednotlivců. Klade si za cíl přispět k tomu, aby autisté i jejich rodiče...

Nashle na skle. Současná tvorba studentů a pedagogů Sklářské školy v Novém Boru

15. března 2019 v 08:10

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 24. března do 13. října ve spolupráci s Vyšší odbornou školou sklářskou a Střední školou v Novém Boru v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou sklářskému řemeslu. 

Cirkus Ponorka. Praha 6 zve na Jazz Gate v Písecké bráně

13. března 2019 v 15:45

Koncert Jazz Gate v Písecké bráně ve čtvrtek 14. března od 19 hodin. Vystoupí muž mnoha profesí, Jan Ponocný se svým Cirkusem Ponorka, který úspěšně skládá hudbu k filmům a televizním seriálům jako Dabing Street, Perfect Days, Mamas & Papas a další.

Festival současného cirkusu Fun Fatale představí akrobatky na hrazdách, v bazéně i na filmovém plátně

12. března 2019 v 19:58

Osmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Fun Fatale nabídne ve dnech od 13. března inscenace předních akrobatek z Finska, Švýcarska či Spojených států amerických. V komorních inscenacích výhradně ženských interpretek uvidíte tanec s diabolem, akrobacii na kole, propojení cirkusu a nových...

Praha 11: Melodie pro každého si poslechněte v Chodovské tvrzi

12. března 2019 v 06:31

V rámci pravidelného hudebního cyklu Melodie pro každého se 13. března od 19 hodin můžete těšit na písně o jaru, o lásce a o ženách.

Další články
Nahoru