dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská kultura

Výstava: Holešovice-Bubny / v objetí Vltavy

V Muzeu hl. m. Prahy probíhá výstava „Holešovice“, která navazuje na cyklus předešlých výstav o pražských historických předměstích.

Prostřednictvím starých fotografií, pohlednic a dalších materiálů z veřejných i soukromých sbírek představuje život Holešovic od 2. poloviny 19. století do 80. let století 20.

Návštěvník se projde dávno zmizelými ulicemi (například oblastí starých Zátor) a seznámí se s historií holešovického průmyslu, železniční a lodní dopravy, s všedním životem zdejších obyvatel i s jejich lidovou zábavou a kulturním životem.

Opomenut není ani sport, ať už se jedná o bohatou historii stadionů na Letné nebo o Zimní stadion na Štvanici, který několikrát hostil mistrovství světa v ledním hokeji.

Pozornost je věnována také dění na Výstavišti, počínaje Jubilejní výstavou z r. 1891 až po  kdysi slavné Pražské vzorkové veletrhy, jejichž připomínkou je dodnes Veletržní palác.

Na Poříčí 52/1554, Praha 8.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru