dnes
Sobota - zatazeno
10°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
10°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
7°C
Výstava fotografií Ladislava Sitenského byla otevřena na Novoměstské radnici
Z výstavy Ladislava Sitenského. Foto: DD

Výstava fotografií Ladislava Sitenského byla otevřena na Novoměstské radnici

Starostka druhé městské části Jana Černochová dnes v podvečer slavnostně zahájila v Galerii ve věži Novoměstské radnice výstavu fotografií Ladislava Sitenského.

Na výstavě najdete sto fotografií autora, který se narodil před sto lety v Praze 2. Výstavu uspořádala jeho vnučka Adéla Kándlová.

sitensky-cernochova „Ladislav Sitenský je čestným občanem Prahy 2 a velkou část života prožil na Vinohradech, chodil zde do obecné školy i na gymnázium a v 2004 dostal titul Čestný občan Prahy 2 právě zde, na Novoměstské radnici. Děkuji rodině, že souhlasila s pořádáním výstavy na tomto místě,“ řekla Jana Černochová, starostka Prahy 2.

„Ladislav Sitenský byl člověk, který si zaslouží náš obdiv a úctu nejenom jako válečný fotograf, ale i jako člověk, který byl velmi statečný a odvážný. V době, kdy říkáme, že chybí vzory a autority, by pan Sitenský byl jeden z těch, který by v této době mohl promlouvat,“ dodala.

Expozice potrvá do 23. června.


Lesley Kara: Fáma

Včera v 07:29

Svobodná matka Joanna se i s malým synem přestěhovala z Londýna do malého přímořského městečka, kde chce začít klidnější život. Aby se lépe seznámila s místními obyvateli, přihlásí se do čtenářského kroužku. A právě zde bez rozmyslu vypustí informaci, kterou se náhodou doslechla: že prý zde někde...

Lili Marlene zahraje v Malostranské Besedě

19. února 2020 v 15:45

Kapela Lili Marlene zve na koncert do Malostranské Besedy ve středu 26. února ve 20:30 hodin.

Film Festival Indie-India v kině Pilotů

18. února 2020 v 10:33

První ročník přehlídky nezávislého indického filmu nabídne během dvou dnů čtyři snímky, které si můžete vychutnat spolu s typickým indickým jídlem a čajem.

Koncert na kopci: Emil Viklický a Zuzana Lapčíková

16. února 2020 v 08:50

V rámci Koncertů na kopci se v prostorách evangelického kostela na náměstí Před Bateriemi představí Emil Viklický a Zuzana Lapčíková s fúzí jazzu a folkloru.

Hudba bez hranic 2020

15. února 2020 v 06:12

Pod tímto názvem se již 12 let konají v Praze tematické komorní koncerty, které představují skladatele nebo interprety žijící a tvořící za hranicemi své vlasti.

Pozvání do Galerie 9 na výstavu Dotek linie

14. února 2020 v 10:35

Výstavou Dotek linie 2 se po pěti letech vrací do Galerie 9 dva autoři, jejichž dílo vzácně souzní. Tvrdost ostrých linií grafických listů a maleb Milana Čadka, vyjadřujících téma jen letmým náznakem a přesto velmi zřetelně, změkčují klubka drátů v plastikách Barbory Daušové, zachycujících pohyb,...

Další články
Nahoru