dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Advent v Praze

Výstava FotoFata: Nevšední pohledy na flóru i faunu zdarma

Navštivte o Vánocích výstavu nejlepších fotek účastníků atypických kurzů FotoFata, které se konají v trojské botanické zahradě. Na výstavě můžete zdarma obdivovat to nejlepší, co z FotoFaty 2015 vzešlo. Díla amatérských fotografů najdete do 10. ledna ve výstavním sále zahrady, a to i během vánočních svátků.

„Fotky, které jsme z šesti kurzů vybrali, nabízí nevšední pohledy na flóru, ale i faunu, která se v botanické zahradě nachází. Návštěvníci tak uvidí například detaily exotických květů, pohled na sosák a oči motýla nebo jedinečné zahradní scenérie,“ říká fotograf Topi Pigula, který kurzy FotoFata vede.

Kdo by nevěděl, že jsou vystavené fotografie pořízené amatéry, myslel by si, že se jedná o díla profesionálů. „Také jste si všimli, že autory řady skvělých fotografií jsou obyčejní lidé, vybavení zcela běžnou technikou? V kreativitě je brzdí jen omezení jejich fotoaparátu a neznalost profesionálních tipů a triků. Na kurzu FotoFata se ale vše dozví a naučí,“ vysvětluje Pigula.

Pro všechny, kdo cítí, že mají fotografické „oko“, je tu FotoFata i v roce 2016. „Jednotlivé kurzy na sebe navazují jen částečně, takže lze absolvovat jeden termín i celou sérii. Každý blok má své samostatné téma. Termíny jsou již vypsané, zájemci se mohou hlásit na webu www.fotofata.cz,“ informuje Lucie Herberová, tisková mluvčí botanické zahrady v pražské Troji.

Od 24. prosince je otevřeno dle platné otevírací doby, tedy od 9 do 16 hodin. Vstup na výstavu a do venkovních expozic je zdarma.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru